خانه / معرفی دانشگاه ها / پیام نور / آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور مرکز فریمان

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور مرکز فریمان

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور مرکز فریمان

اطلاعات درباره آدرس و تلفن دانشگاه های پیام نور

مختصر توضیحات در مورد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمناً بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.
 
آدرس دانشگاه پیام نور مرکز فریمان : فریمان- خیابان شهید رجایی- خیابان دانشگاه- بعد از پارک جنگلی- دانشگاه پیام نور مرکز فریمان- صندوق پستی ۳۳
 
تلفن دانشگاه پیام نور مرکز فریمان ۴-۰۵۱۳۴۶۲۰۱۰۱ فکس: ۰۵۱۳۴۶۲۲۴۱۲
 
برای ورود به آدرس سایت دانشگاه پیام نور مرکز فریمان روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سایت اصلی دانشگاه

 

در سایت اصلی دانشگاه می توانید به موارد زیر دسترسی داشته باشید :

  • معرفی کامل دانشگاه
  • راه های ارتباطی
  • تصاویر دانشگاه
  • ثبت نام
  • اخبار های دانشگاه
  • پاسخ به سوالات
  • آموزش

 

تاریخچه دانشگاه پیام نور فریمان
در سال ۱۳۵۵ در شهر فریمان با اهدا زمین توسط کارخانه قند دانشگاه آزاد ایران با دو رشته بهداشت و علوم تندرستی شروع به فعالیت نمود و جمعی از داوطلبان بومی وغیر بومی در این دانشگاه شروع به تحصیل نمودند . با اوج گیری مبارزات علیه رژیم ستم شاهی دانشجویان این مرکز اقدام به فعالیت و تظاهرات نمودند . که تندیس این خاطرات در ساختمان آموزشی نصب شده است.بعد از پیروزی انقلاب این مجموعه در اختیار دانشگاه علامه طباطبایی و مجتمع ادبیات و سپس بخشی از وسایل به جهاد دانشگاهی انتقال یافت نهایتا در سال ۱۳۶۶ باعنایت به سیاست و گسترش و توسعه آموزش عالی و پاسخگویی به استقبال روز افزون در اقصی نقاط کشور اسلامی ایران دانشگاه پیام نور با هدف توسعه کمی و کیفی آموزش عالی بویژه در مناطق محروم شکل گرفت . دانشگاه پیام نور فریمان در نیمسال دوم ۶۷-۶۶ دانشجویان ریاضی به شیوه آموزش از راه دور در این مرکز شروع به تحصیل نمودند سپس در سال ۶۸-۶۷ رشته علوم تربیتی شروع به فعالیت کردند . در سنوات بعد با توجه به فعالیتهای عمرانی و گسترش فضای ْآموزشی بر تعداد رشته ها افزوده شد . به تدریج با گسترش فعالیتهای آموزش خود هم اکنون فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در۵۷ رشته تحصیلی در سه گروه علوم انسانی ومهندسی و علوم پایه انجام میشود.

مطلب پیشنهادی

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد)

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد) مختصر توضیحات در مورد دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *