خانه / معرفی دانشگاه ها / پیام نور / آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر

اطلاعات درباره آدرس و تلفن دانشگاه های پیام نور

مختصر توضیحات در مورد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمناً بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.
 
آدرس دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر شاهین شهر،خیابان سعدی جنوبی،خانه کارگر،انتهای بلوار دانشجو،دانشگاه پیام نور مرکز شاهین شهر – کد پستی:۸۳۱۹۳۶۴۴۱۳۱
 
تلفن دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر : تلفن تماس:۱۴-۴۵۲۰۰۸۱۰ فاکس:۴۵۲۰۰۱۵
 
برای ورود به آدرس سایت دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سایت اصلی دانشگاه

 

در سایت اصلی دانشگاه می توانید به موارد زیر دسترسی داشته باشید :

  • معرفی کامل دانشگاه
  • راه های ارتباطی
  • تصاویر دانشگاه
  • ثبت نام
  • اخبار های دانشگاه
  • پاسخ به سوالات
  • آموزش

 
موقعیت و تاریخچه ی شاهین شهر:
در سال ۱۳۵۰ تعدادی از عمده مالکان اراضی شمال اصفهان با هدف تولید مسکن انبوه و احداث سرپناه برای مهاجرین و اتباع بیگانه شاغل در صنایع نظامی و هلیکوپتر سازی اصفهان نسبت به تأسیس سازمان عمران شاهین شهر اقدام نمودند ، شهر را در اراضی کشاورزی چند آبادی فاقد سکنه و یکی دو روستای کوچک ( هسته اولیه شاهین شهر روستایی به نام امیر آباد بوده که از آن مسجدی بیش باقی نمانده است ) در وسعتی حدود ۱۲۰۰۰هکتار برای اسکان جمعیتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر پایه ریزی نمودند . به دلیل شباهت ظاهری این طرح با شاهین ، آن را شاهین شهر نامیدند .
شاهین شهر همسایه شمالی شهر اصفهان به عنوان شهری نوبنیاد در آستانه اصفهان بزرگ قرار دارد که با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر در فاصله ۱۹ کیلومتری تا مرکز استان و در حدفاصل بین ۳۲ درجه و ۵۴ دقیقه عرض شمالی از خط استوا و ۵۱ درجه و ۳۷ دقیقه طول شرقی نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است .

شاهین شهرمانند شهر اصفهان در میان کوه های مرکزی ایران و دامنه های شرقی زاگرس قرار گرفته است . ارتفاع این شهر از سطح دریا به طور متوسط ۱۶۶۲ متر و شیب کلی شهر با جهت شمال غربی به طرف جنوب شرقی نسبتا ً یکنواخت و در حدود ۰۱۶/۰درصد می باشد .
این شهر فاقد عوامل طبیعی و جغرافیایی چون کوه ، دره و دریاچه بوده ، به همین دلیل جریان های آب و هوایی این ناحیه شدت و ضعف قابل ملاحظه ای ندارد .
شاهین شهر به دلیل قرار گرفتن در مجاورت کویر از اقلیم کویری تأثیر پذیرفته ، دارای بارندگی کم و تبخیر زیاد است و به طور کلی دارای آب و هوایی نسبتا ً سرد است .
جهت بادهای اصلی شهر از غرب به شرق بوده و اینگونه بادها عمدتا ً در فصل پاییز و توأم با گرد و غبار می باشد . ضمنا ً تفاوت درجه حرارت سالیانه در این شهر ۵۰ درجه سانتی گراد است .

با شکل گیری شهرستان جدید برخوارو میمه در سال ۱۳۶۸ شاهین شهر به لحاظ موقعیت ، جمعیت و اهمیت ویژه ای که داشت به عنوان مرکز شهرستان برگزیده شد . در دی ماه ۱۳۸۶ با تفکیک شهرستان برخوار و میمه به دو شهرستان شاهین شهر و میمه و شهرستان برخوار نیز این شهر به عنوان مرکز شهرستان شاهین شهر و میمه انتخاب گردید .

وضعیت فرهنگی — اجتماعی :

عوامل متعددی چون ترکیب اولیه جمعیت ، خوابگاهی بودن نقش شهر ، نوع ساختمان ها و مجموعه سازی های انجام شده نشان دهنده این وضعیت است که شهرسازی و ساختار جمعیتی این شهر متفاوت با سایر اماکن جمعیتی و بافت های سنتی پیش بینی شده است ترکیب جمعیتی این شهر متفاوت و فرهنگ عمومی از رشد بالایی برخوردار و این شهر را در ردیف دومین شهر باسواد کشور قرار داده است ،

شاهین شهر امروز :

جمعیت شاهین شهر طبق نتایج سرشماری سال ۱۳۹۰ برابر ۱۴۳،۳۰۸ میباشد. با توجه به بافت جوان و مهندسی شهر ، واحد های صنعتی و تولیدی متعدد ، ویژگی های فرهنگی و اجتماعی و … به ویژه مهاجر پذیری و ساخت و سازهای مسکونی اجاره به شرط تملیک ، جمعیت این شهر را به سرعت روبه افزایش برده است ، به صورتی که پیش بینی می گردد جمعیت آن تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی به نیم میلیون نفر برسد .

مراکز آموزش عالی

مراکز آموزش عالی در حال فعالیت در این شهر عبارتند از : دانشگاه صنعتی مالک اشتر ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشکده توپخانه پدافند هوایی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های غیر انتفاعی .
از نکات حائز اهمیت این است که با وجود اینکه بافت شاهین شهر ترکیبی از مردم استان های مختلف کشور است ، ولی این مردم با این همزیستی دارای شاخص های اجتماعی و فرهنگی بوده ، به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر تعامل دارند که از این جهت آن را به نام « ایران کوچک » می شناسند .
گفتنی است اکثر مردم شاهین شهر در مشاغل اداری ، نظامی و خدماتی مشغول به خدمت می باشند . اقلیت های مذهبی آشوری ، ارمنی و کلدانی نیز در این شهر زندگی می کنند .
میزان باسوادی در شاهین شهر بیش از ۹۸% است که این شاخصه بسیار مهم علاوه بر این که شهر را در قله باسواد ترین شهرهای کشور قرارداده ، موجب افتخار شهروندان و مدیران را فراهم نموده است.

صنایع مجاور

از صنایع مهم و بزرگ مجاور شاهین شهر می توان به پالایشگاه اصفهان ، شرکت صنایع هواپیما سازی ایران ، شرکت نفت سپاهان ، شرکت نفت جی، پتروشیمی ، روغن سازی ، صنایع شیمیایی ، نیروگاه شهید محمد منتظری ، شهرک صنعتی محمود آباد – حسین آباد ، شهرک صنعتی مورچه خورت اشاره کرد .

مطلب پیشنهادی

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد)

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد) مختصر توضیحات در مورد دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *