خانه / معرفی دانشگاه ها / پیام نور / آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر

اطلاعات درباره آدرس و تلفن دانشگاه های پیام نور

مختصر توضیحات در مورد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمناً بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.
 
آدرس دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر :مازندران – رامسر – خیابان آیت الله کاشانی – جنب مخابرات سادات شهر
صندوق پستی:۴۶۹۳۱۷۹۵۷۳
 
تلفن دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر : ۰۱۹۲۵۲۱۱۹۶۷
فکس: ۰۱۹۲۵۲۱۱۹۶۷

برای ورود به آدرس سایت دانشگاه پیام نور مازندران مرکز رامسر روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سایت اصلی دانشگاه

 

در سایت اصلی دانشگاه می توانید به موارد زیر دسترسی داشته باشید :

  • معرفی کامل دانشگاه
  • راه های ارتباطی
  • تصاویر دانشگاه
  • ثبت نام
  • اخبار های دانشگاه
  • پاسخ به سوالات
  • آموزش

 
تاریخچه دانشگاه پیام نور مرکز رامسر:

دانشگاه پیام نور مرکز رامسردرسال ۱۳۷۰ با تشکیل هیأت امناء به عضویت فرماندار، امام جمعه، ریاست آموزش وپرورش، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی و معتمدین محلی با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی دررشته علوم تربیتی با تعداد ۳۰ نفر دانشجو در ساختمان بخشداری سابق شهرستان رامسر شروع بکار نمود. اکنون دانشگاه پیام نور مرکز رامسر دارای ساختمان اداری – آموزشی ، کتابخانه ، لابراتوار زبان و آزمایشگاههای مجهز می باشد و دارای ۳۲ رشته کارشناسی و ۵ رشته کارشناسی ارشد می باشد و درحال حاضر نزدیک به ۳۵۰۰ دانشجو دارد.

تاریخچه دانشگاه پیام نور:

دانشگاه پیام نور در سال ۱۳۶۷ پس از تجمیع امکانات دانشگاه آزاد ایران و ابوریحان بیرونی، به عنوان تنها دانشگاه آموزش باز و از دور در جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. مدارکی که این دانشگاه به دانشجویانش اعطاء می‌نماید معتبر و هم تراز مدارک دیگر دانشگاه‌های دولتی است. پیام نور فعالیت آموزشی خود را با پذیرش اولین گروه دانشجویی در ۵ رشته تحصیلی و در ۲۸ مرکز آغاز کرد. دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری که سالیانه توسط سازمان سنجش برگزار می‌گردد؛ از طریق برگزاری دوره‌های فراگیر نیز دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۴۹۹ مرکز و واحد در سراسر کشور است که به شکل استانی در ۳۲ استان ساماندهی شده‌اند و نیز دارای یک مرکز برون مرزی تحت نام دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین‌الملل است که در سازمان مرکزی مستقر می‌باشد. تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه در رشته‌های مختلف بالغ بر ۳۱۴۸ نفر و تعداد دانشجویان بالغ بر ۱۰۸۸۸۱۲ نفر است

مطلب پیشنهادی

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد)

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد) مختصر توضیحات در مورد دانشگاه …

یک دیدگاه

  1. دانشگاه پیام نور مرکز رامسر رشته علوم ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *