خانه / معرفی سایتها / سایت عصر ایران asriran.com سایت تحلیلی خبری ایرانیان

سایت عصر ایران asriran.com سایت تحلیلی خبری ایرانیان

سایت تحلیلی خبری عصر ایران asriran.com

وبسایت عصر ایران asriran.com

سایت عصر ایران asriran.ir سایت تحلیلی خبری ایرانیان سراسر جهان با تازه ترین خبرهای علمی فرهنگی هنری ورزشی سیاسی و … در عصرایران با ما همراه باشید

برای وارد شدن به سایت خبرگزاری عصر ایران  برروی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به صفحه اصلی سایت خبری عصر ایران

_______________________

برای دیدن دیگر سایت های خبری روی دکمه زیر کلیک کنید.

بهترین سایتهای خبری

درباره عصر ایران

عصرایران در تابستان ۱۳۸۵ توسط جمع کوچکی از روزنامه نگاران ایران راه اندازی شد.

تفکر اصلی حاکم بر راه اندازی عصرایران این بود: در شرایطی که اکثر جناح ها و گروه ها و بسیاری از چهره های سیاسی ، تریبونی برای رساندن صدای خود به مردم دارند، باید رسانه ای هم صدای مردم را منعکس کند.

هیچ کدام از اعضای تحریریه عصرایران، عضو هیچ حزب و جریانی نیستند. در هیچ دولتی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالگرا ، کوچکترین سمتی ندارند و بنا بر پذیرش هیچ سمتی هم ندارند. آنها به عنوان بخشی از مردم، فقط و فقط روزنامه نگارند.

این عدم تعلق، دست عصرایران را برای نقد قدرت ، فارغ از نوع جریان حاکم باز می گذارد و البته محدودیت های نوشته و نانوشته را همه می دانند.

اصل بنیادین در عصر ایران این است که نسبت به هیچ شخصی پیش داوری وجود نداشته باشد و افراد مورد قضاوت قرار نگیرند، بلکه حرف ها و عملکردها مورد ارزیابی قرار گیرند.

به همین دلیل است که از یک فرد یا دستگاه یا دولت، هم می توان به هنگام سخن یا عملکرد خوب، تقدیر کرد و تقویت اش نمود و از همان فرد، دستگاه یا دولت، وقتی سخنی ناصواب یا عملکردی نادرست سر می زند، انتقاد شدید کرد.

این، خلاف رویه اکثر رسانه هایی است که ملاک ارزیابی شان ، اشخاص و جریان ها هستند نه مواضع و کارکردها.

در عصرایران ، اصرار جدی وجود دارد که اشخاص و جریان ها با پیش فرض های حق مطلق و باطل مطلق ارزیابی نشوند. این بیت کوتاه و پر معنی از مولانا ، قانون اساسی عصرایران در این خصوص است:

آن که گوید جمله حق اند، احمقی است
وآن که گوید جمله باطل، او شقی است

عصرایران از هیچ شخص حقیقی و حقوقی چه در داخل ایران و چه خارج، هیچ کمک مالی دریافت نمی کند و بنا هم ندارد از لحاظ مالی وابستگی داشته باشد زیرا وابستگی مالی، پایان آزادگی رسانه است.

تنها منبع درآمد عصرایران، آگهی ها و قراردادهای خبری های آن است. اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه ای به مطبوعات بدهد،عصرایران نیز مانند بقیه رسانه ها ، آن را می پذیرد.

با توجه به این که منبع درآمد عصرایران، صرفاً آگهی و قراردادهای محدود خبری است، چاره ای جز اختصاص بخشی از صفحات به این منابع درآمدی نیست ، در غیر این صورت، ناگزیر خواهیم بود یا وابسته به نهادهای قدرت شویم (که هرگز گزینه ما نبوده، نیست و انشاء الله نخواهد بود) یا باید سایت را تعطیل کنیم (که این هم گزینه مناسبی نیست.)

عصرایران در دفتری کوچک در تهران، خیابان شهید عشقیار، کوچه دوم، پلاک سه (کدپستی ۱۵۳۳۸۵۳۸۸۱) به صاحب امتیازی و مدیر مسؤولی جعفر محمدی اداره می شود (زمینه فعالیت: اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی).

تماس با عصرایران از طریق بخش تماس با مای سایت (اینجا) میسر است. همچنین ایمیل info@asriran.com و نیز سرویس پیامکی به شماره ۱۰۰۰۷۱۲۸ آماده دریافت مطالب و دیدگاه های شماست.

همچنین اگر مطلب، عکس یا فیلمی دارید که می خواهید به اسم خودتان در سایت منتشر شود، می توانید آن را به karbar@asriran.com ارسال کنید.

همراهی ها و راهنمایی های شما، در طول عمر عصرایران ، همواره دلگرمی ما بوده است. امیدواریم از این به بعد هم بتوانیم در کنار هم باشیم.

بهترین ها را برایتان آرزومندیم.

مطلب پیشنهادی

ورود به سامانه حمایت بررسی مجدد بسته حمایتی | hemayat.mcls.gov.ir

ورود به سامانه حمایت بررسی مجدد بسته حمایتی | hemayat.mcls.gov.ir

بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، وجوه حاصل از افزایش قیمت بنزین به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *