خانه / مطالب سایت / اجتماعی / راهنمای ثبت نام یارانه ۹۳

راهنمای ثبت نام یارانه ۹۳

اطلاعیه اصلاح اطلاعات یارانه
آغاز دور جدید اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار
بازگشایی سامانه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها از بامداد امروز یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت به مدت دو هفته.

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سازمان هدفمندی یارانه‌ها زمان آغاز اعمال تغییرات و اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار برای دریافت یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی را از روز چهارشنبه هفته جاری و از طریق دفاتر پلیس +۱۰ اعلام کرد.

خانوارها می‌توانند با مراجعه به www.yaraneh.amar.org.ir، اطلاعات اقتصادی خانوار خود را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنند.(این سایت فعلا بالا نمیاد)

همچنین شماره پیامک ۳۰۰۰۰۰ از امروز صبح برای اطلاع‌رسانی در این زمینه درنظر گرفته شده است. افراد می‌توانند با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به این سامانه پیامکی اطلاعات خانوار خود را دریافت کنند، همچنین تلفن گویای ۰۲۱۸۵۸۷ پاسخگوی ابهام‌ها در این زمینه است.

البته آنطور که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده آنگروه از خانوارهایی که قصد اصلاح اطلاعات اقتصادی خود در سامانه رفاهی را دارند باید از روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت به دفاتر پلیس +۱۰ بروند و گروهی که می خواهند سرپرست خانوار خود را تغییر دهند باید ابتدا به فرمانداری مراجعه کنند و سپس به دفاتر پلیس + ۱۰ بروند.

متن کامل اطلاعیه در خصوص اصلاح اطلاعات خانوار به شرح ذیل است:

“بدین وسیله به اطلاع کلیه هموطنان عزیزی که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها ثبت‌نام نموده و به دلیل یکی از وقایع چهارگانه تولد، فوت، ازدواج و طلاق متقاضی دریافت این تغییرات در سامانه www.refahi.ir بوده می‌رساند که متقاضیان مربوطه می‌توانند از روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ضمن در دست داشتن اسناد و مدارک معتبر با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به ثبت تغییرات مذبور اقدام کنند.

همچنین آن دسته از هموطنانی که بدلایل مختلف از جمله محجوریت، فقدان سرپرست، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و غیره… متقاضی تغییر سرپرست خانوار خود جهت ادامه دریافت یارانه نقدی می‌باشند نیز می‌توانند پس از مراجعه به فرمانداری محل سکونت خود و طی مراحل قانونی نسبت به تغییر سرپرست خانوار در دفاتر پلیس ۱۰+ اقدام کنند.

براساس این گزارش، دولت یازدهم اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را در ماه پایانی سال گذشته با افزایش قیمت آب، برق، نفت سفید، گاز مایع، نفت کوره و گاز طبیعی آغاز کرد و در ماه ابتدایی سال جاری با ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی و افزایش قیمت بنزین، گازوئیل، سی ان جی و و ال پی جی (گاز مایع خودروها) وارد مرحله دیگری از اجرای این قانون شد.

در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و البته طبق قانون بودجه ۹۳ دولت یازدهم تصمیم به بازنگری در شیوه پرداخت یارانه نقدی در سال جاری گرفت و از همین رو نام نویسی از سرپرستان خانوار متقاضی و نیازمند یارانه نقدی را از ۲۰ فروردین ماه به مدت ۱۱ روز انجام داد.

ثبت نام دریافت یارانه نقدی سال ۹۳ از سرپرستان خانوار بر اساس رقم سمت راست کد ملی این افراد از ۲۰ فروردین آغاز و تا ۲۹ فروردین ادامه داشت؛ البته دولت روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه را برای کسانی اختصاص داد که در برنامه زمان بندی امکان ثبت نام را پیدا نکرده بودند.

گفتنی است که در تمام مدت قبل از ثبت نام و در طول ثبت نام به دفعات دولت از مردم خواست که اگر نیاز مالی ندارند در سایت رفاهی برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکنند تا این درآمد حاصل از کاهش تعداد یارانه بگیران را صرف امور بهداشتی ودرمانی و … شود ولی بعد از اتمام ثبت نام طبق آمارهای اعلامی ۷۳ میلیون نفر برای دریافت یارانه ثبت نام کرده بودند این درحالی بود که طی دو روز پایانی ثبت نام امکان انصراف از دریافت یارانه نقدی به سامانه رفاهی اضافه شد.

به گزارش تسنیم، در طول دوره ثبت نام یکی از سوالات اساسی مردم این بود که چگونه اطلاعات خانواری خود را که پیش از این در سایت رفاهی ثبت کرده بودند اصلاح کنند چراکه بسیاری از مردم تغییرات حیاتی از جمله ازدواج، طلاق، تولد و فوت را در این سایت اعمال نکرده بودند.

همچنین در همین مدت افرادی که به تازگی ازدواج کرده بودند قصد جدا کردن یارانه خود از خانواده‌هایشان را داشتند ولی بخاطر اینکه اطلاعات سایت رفاهی طبق اعلام مسئولان مربوط به ۲۰ اسفند ماه سال ۹۲ بوده است امکان ثبت نام جدا برای این افراد در دور جدید پرداخت یارانه نقدی وجود نداشت.

از همین رو مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها به مردم تاکید کردند که بعد از پایان دوره ثبت نام و در اردیبهشت ماه، امکان اصلاح اطلاعات خانوار در سامانه رفاهی فراهم خواهد شد.
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، از امکان اصلاح اطلاعات خانوار برای دریافت یارانه نقدی از روز چهارشنبه این هفته، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، برای آن دسته از هموطنانی خبر داد که به علت تولد، فوت، ازدواج و طلاق، متقاضی دریافت این تغییرات در سامانه رفاهی اند.

 

*** آغاز نام‌نویسی یارانه نقدی خانوار از ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۳ ***

ثبت نام یارانه سال 93
ثبت نام یارانه سال ۹۳

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از آغاز نام‌نویسی برای دریافت یارانه نقدی از ۲۰ فروردین خبر داد.
محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در نشست کارشناسان اقتصادی با مدیران رسانه ملی درباره زمان آغاز توزیع پرسشنامه‌های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و مدت دریافت این پرسش نامه‌ها اظهارداشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و قانون مصوب مجلس از بیستم فروردین ماه ۱۳۹۳ به صورت خود اظهاری افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند باید به صورت اینترنتی نام‌نویسی و تقاضای خود را ارائه کنند.

وی گفت: نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی به صورت اینترنتی است و در روستاها نیز افراد می‌توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها ، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و کافی نت ها مراجعه کنند و فرصت کافی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.
معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه نام نویسی بر اساس شماره ملی افراد خواهد بود، افزود: از بیستم فروردین ۹۳ افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است، برای ثبت نام مراجعه می کنند.
وی گفت: روز ۲۱ فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام نویسی می کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان ۹ است ادامه می یابد.
همچنین روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه جاری به ثبت‌نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که طی ۱۰ روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت‌نام نشده‌اند.
معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه متقاضیان دریافت یارانه نقدی از منازل هم می توانند نام نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت نام این بار با ثبت نام دفعه قبل تفاوت دارد و این دوره مختص کسانی است که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند.
وی گفت: البته برخورداری مردم از خدمات ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها عمومی است اعم از افراد غنی و کسانی که استطاعت مالی کافی ندارند مانند استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی.
شریعتمداری افزود: طبیعی است دولت در حد توان هم بر افزایش سطح خدمات مشمول بیمه تدریجاً خواهد افزود و هم پوشش بیمه همگانی را گسترش خواهد داد و کلیه اقشار مردم را که به هر دلیل از پوشش بیمه برخوردار نیستند از دریافت خدمات بیمه برخوردار خواهد ساخت.
شریعتمداری با تأکید بر اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده محدود خواهد بود، افزود: برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها لازم بود، هماهنگی های لازم با بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه ملی که مسئولیت تولید و پخش برنامه های مختلف را دارد، انجام شود تا ضمن کمک به دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه، آگاهی های لازم به مردم داده شود.
وی با قدردانی از برگزاری نشست مشترک مسئولان و برنامه سازان رسانه ملی با دست اندرکاران دولتی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، پیش بینی کرد با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی های لازم، گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها به خوبی برداشته شود.

وزیر اقتصاد گفت: دولت مجاز است که با تمامی ابزارهای موجود نسبت به راستی‌آزمایی افراد متقاضی دریافت یارانه استفاده کند و چنانچه اظهارات این افراد صحت نداشت تا سه برابر مبلغ یارانه جریمه می‌شوند.
یارانه نقدی صرفا به سرپرستان خانوارهای متقاضی که به تشخیص دولت نیازمند دریافت یارانه باشند، پرداخت می‌‌شود
اجرای طرح انصراف مردم در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها
عباسعلی نورا استاد اقتصاد دانشگاه آزاد : واقعا ما در جامعه افرادی داریم که این مبلغ یارانه برای آنها ناچیز است ولی آن را می‌گیرند به نظرم در ابتدا باید وزرا، نمایندگان مجلس، قضات و پزشکان و همچنین مشاغل پردرآمدی مثل برخی بازاریان از دریافت یارانه انصراف دهند تا این موضوع به دیگر افراد جامعه نیز تسری یابد.

اولویت ثبت نام یارانه خانوار به ترتیب آخرین شماره سمت راست کد ملی سرپرست خانوار میباشد:

آخرین شماره سمت راست کد ملی ۰ = چهارشنبه ۲۰ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۱ = پنجشنبه ۲۱ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۲ = جمعه ۲۲ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۳ = شنبه ۲۳ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۴ = یکشنبه ۲۴ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۵ = دوشنبه ۲۵ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۶ = سه شنبه ۲۶ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۷ = چهارشنبه ۲۷ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۸ = پنجشنبه ۲۸ فروردین
آخرین شماره سمت راست کد ملی ۹ = جمعه ۲۹ فروردین

برای ثبت نام به وب سایت رفاهی مرا جعه نمایید. >>> www.refahi.ir
آموزش ثبت نام یارانه ۹۳

در این مرحله سه فرم وجود دارد که باید به ترتیب پر شود :

در فرم اول که تصویر آن را در زیر مشاهده میکنید

furm1
فرم شماره یک ثبت نام یارانه ۹۳

مواردی برای آگاهی متقاضی از شرایط می باشد که پس از خواندن تیک گزینه مشخص شده را بزنید تا فرم دوم نمایش داده شود

furm2
فرم شماره دو ثبت نام یارانه ۹۳

در این فرم باید به ترتیب
۱-شماره ملی سرپرست خانوار
۲-شماره حساب یارانه خود را وارد کنید (توجه داشته باشید که باید شماره حساب کارت بانکی که یارانه شما به آن واریز می شود را وارد کنید نه شماره کارت)
۳-در این قسمت تعداد اعضای خانوار تحت تکفل خود را باید به صورت عددی وارد کنید
۴-در این قسمت باید کد امنیتی تصادفی را وارد نموده و تائید را بزنید .

***

بعد از زدن تائید فرم شماره ۳ نمایش داده می شود

furm3
فرم شماره سه ثبت نام یارانه ۹۳

در این فرم باید اطلاعات درخواستی را به ترتیب وارد ننمائید .

این فرم شامل ۳ بخش اصلی می باشد

۱- اعضای خانوار :

کد ملی اعضای خانوار را وارد کرده و با توجه به اینکه کدام یک از اعضای خانوار مالک واحد مسکونی می باشد گزینه بلی یا خیر را انتخاب کنید

۲- سطح درآمد خانوار :

در این قسمت با توجه به سطح درآمد خانوار خودیکی از گزینه ها را انتخاب نمائید

۳- محل سکونت خانوار و اطلاعات تماس :

در این قسمت با توجه به محل سکونت خانوار یکی از گزینه های “شهری”-“روستائی”و یا “عشایر”را انتخاب نموده همچنین از منوی باز شونده استان و شهرستان خود را انتخاب کرده و در ادامه اطلاعات کد پستی محل سکونت توجه داشته باشید که کد پستی محل سکونت خود را به صورت صحیح وارد کنید(مثلاً کدی که بر روی قبض  تلفن درج شده است )کدی که پشت کارت ملی هست الزاماً همان کد پستی محل سکونت نمی باشد.پس از ورود کد پستی یک شماره همراه(موبایل)و تلفن ثابت را وارد نموده کد شهرستان را در بخش مربوطه وارد کرده و تائید را بزنید

اگر این مرحله را هم بدون اشکال و صحیح رد کرده باشید یک صفحه جدید به شما نمایش داده می شود با این محتوا :

ثبت نام شما با موفقیت ثبت گردید و یک کد شناسایی برای شما به شماره همراه اعلام شده از طرف شما ارسال می شود .

تبریک ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسید

نکته : کد شناسایی ارسالی از طریق پیامک سایت رفاهی را یادداشت و برای مواقع احتمالی ذخیره نمائید .

در صورت داشتن سوالات و پرسش های در ذهن خود می توانید با مطالعه این قسمت به پاسخ سوالات خود برسید

***********************************************************************

پرسش های متداول
س: از چه اشخاصی ثبت نام می شود؟
ج: در این مرحله صرفا از سرپرست خانوارهایی ثبت نام به عمل می آید که در اسفند ماه سال ۱۳۹۲ یارانه دریافت نموده و یا تا تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ از طریق پلیس +۱۰ ثبت نام نموده اند.

س: اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشیم چگونه ثبت نام کنیم ؟
ج: می توان با در دست داشتن کارت ملی همه اعضای خانوار به ادارات و مراکز شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، پیشخوان دولت، پست بانک، دفاتر خدمات ICT روستایی، پلیس +۱۰، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور مراجعه و ثبت نام نمود.

س: آیا می توان اطلاعات ثبت شده را اصلاح کرد؟
ج: با توجه به اینکه تنها یکبار می توان ثبت نام نمود، پیشنهاد می شود پیش از ورود به سامانه، ابتدا اطلاعات شماره ملی افراد تحت تکفل خود که برای آنان یارانه دریافت کرده اید را یادداشت نموده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که بعد از ثبت نهایی و خروج از سامانه، امکان اصلاح وجود ندارد.

س: در مورد ثبت تغییرات تعداد خانوار( تولد، ازدواج، طلاق و فوت) چه باید کرد؟
ج: در صورتی که تغییرات تعداد خانوار از طریق پلیس +۱۰ تا تاریخ ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۲ اعلام شده باشد و یا بطور خودکار از طریق اداره ثبت احوال اعلام گردیده باشد، سرپرست جدید با مراجعه به بانک و ثبت حساب یارانه ای در سامانه سازمان می تواند ثبت نام نماید درغیر اینصورت توصیه می شود تغییرات تعداد خانوار و یا ثبت نام خانوارهای جدید به زمان دیگری که پس از پایان مهلت ثبت نام انجام خواهد شد موکول گردد.

س: آیا در وارد کردن شماره ملی و شماره حساب علاوه بر درج عدد افزودن سایر نشانه های غیر عددی مانند . یا – مجاز است؟
ج: خیر – بایستی در وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار و شماره حساب یارانه ای صرفاً اعداد مندرج در کارت ملی و شماره حساب یارانه ای درج گردد.

س: اگر شماره حساب یارانه ای خود را نداشته باشیم چه کنیم؟
ج: در صورتی که شماره حساب یارانه ای خود را در دسترس ندارید می توانید با مراجعه به بانک خود آن را اخذ و یا از طریق دریافت مانده حساب از خود پرداز بانک مربوطه، آنرا دریافت کرد.

س: اگر شماره حسابی در سامانه پذیرفته نشود چه باید کرد؟
ج: در صورتی که شماره حسابی اعلام نکرده اید و یا شماره حساب شما در سامانه پذیرفته نشود با مراجعه به بانک،شماره حساب خود را در سامانه رفاهی وارد و سپس اقدام به ثبت نام نمایید.

س: چنانچه فردی شماره تلفن همراه نداشته باشد چه باید بکند؟
ج: ارتباط سازمان با سرپرست خانوار از طریق شماره تلفن همراه مقدور می باشد لذا در صورت نداشتن خط تلفن همراه توصیه می شود که نسبت به تهیه خط تلفن همراه اقدام نماید در غیر اینصورت صرفاً نسبت به اعلام شماره تلفن همراه شخص مورد اعتماد خود اقدام نماید.

س: شماره شناسایی چیست و چه کاربردی دارد؟
ج: پس از تکمیل ثبت نام، شماره شناسایی ۴ رقمی به شماره تلفن همراه اعلامی در فرم تقاضای دریافت یارانه نقدی ارسال می شود که این شماره در مراحل بعدی جهت احراز هویت به منظور مشاهده اطلاعات و دریافت سایر پیام های اعلامی از سوی سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.

س: منظور از ماده ۱۰ قانون هدفمندکردن چیست ؟
ج: ماده( ۱۰) دریافت کمک ها و یارانه های موضوع مواد (۷) و (۸) این قانون منوط به ارائه اطلاعات صحیح می باشد. درصورت احرازعدم صحت اطلاعات ارائه شده، دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت، درخصوص استرداد وجوه پرداختی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد. اشخاص در صورتی که خود را برای دریافت یارانه ها و کمک های موضوع مواد (۷) و (۸) این قانون محق بدانند می توانند اعتراض خود را به کمیسیونی که در آئین نامه اجرائی این ماده پیش بینی می شود ارائه نمایند.

س: منظور از بند «الف» ماده ۷ قانون هدفمندکردن چیست؟
ج: ماده (۷) بند «الف» یارانه در قالب پرداخت نقدی وغیر نقدی با لحاظ میزان درآمد خانوار نسبت به کلیه خانوارهای کشور به سرپرست خانوارپرداخت شود.

س:منظور از بند «و» تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ چیست ؟
ج: (و) – یارانه نقدی صرفاً به سرپرستان خانوار‌های متقاضی که به تشخیص دولت نیازمند دریافت یارانه باشند، پرداخت می‌گردد (مجموع درآمد سالانه آنها کمتر از رقم تعیین شده توسط دولت باشد) و افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی باید در موعد تعیین‌شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه نمایند. چنانچه پس از تحقیق مشخص گردید که اشخاص با درآمد بیشتر از مبلغ فوق اقدام به دریافت یارانه کرده‌اند به‌میزان سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شوند.

اصلاح فرم اقتصادی خانوار

متقاضیانی که در مرحله اول ثبت نام را انجام داده اند، می توانند پس از اتمام زمان ثبت نام با مراجعه به فرمانداری یا دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ویرایش و اصلاح فرم های ثبت نامی اقدام نمایند.
شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):نجفی در خصوص زمان اصلاح تغییرات خانواری گفت: اصلاح تغییرات خانواری مبنی بر ازدواج، طلاق، فوت و تولد در سازمان هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شده اما امکان ثبت این تغییرات بعد از اتمام زمان ثبت نام و از اردیبهشت ماه خواهد بود.

 

*************

در ضمن سایت و لوگوی سامانه ثبت نام یارانه سایت رفاهی بر روی صفحه اصلی سایت لینکنما در قسمت پر کاربرد روزانه قابل رویت است که در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید

linknama.ir
linknama.ir

برای ورود روی لینک کلیک کنید

در صورت تمایل صفحه اصلی سایت لینک نما را به عنوان صفحه اصلی (Home Page) مرورگر خود قرار دهید تا نمایی از لینک سایت های برتر برای شما نمایش داده شود ودسترسی آسان و سریع به لینک سایت های برتر داشته باشید .

با تشکر از شما

مطلب پیشنهادی

جنگل برای کیست؟

جنگل برای کیست تحقیق و داستانی درباره جنگل و اهمیت حیاتی آن برای ما و …

۶ دیدگاه

 1. فعلا هیچی نشده سایت رفاهی از کار افتاده برای اینکه خیط نشه زدن سامانه در حال بروزرسانی می باشد یکی نیست بگه توی این چند ماه چه … میکردید پس

 2. یکی نیست به این مسئولان بگه اخه از یه سوراخ چند بار باید گزیده بشید تا بفهمید یه کار و چند بار باید انجام بدید تا تجربه بدست بیارید بابا اون حیوان نسبتا نجیب هم یه راه رو دوبار بره میفهمه
  این چه سایتی هست راه انداختین

 3. با تشکر از راهنمایی
  مثلا اینکه از ساعت ۲ به بعد سایت رون تر شده راحت تر ثبت نام میشه کرد

 4. تشکر عالی بود …

 5. سلام خسته نباشید
  ببخشید اگر تعدادی اعضای خانوار به اشتباه کمتر وارد شده باشه توی فرصت اصلاح اطلاعات میشه اصلاح کرد؟؟ایا فرصت اصلاحی داده میشه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *