خانه / معرفی دانشگاه ها / پیام نور / آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد سرایان

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد سرایان

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور واحد سرایان

اطلاعات درباره آدرس و تلفن دانشگاه های پیام نور

مختصر توضیحات در مورد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های ایران است که در مهرماه سال ۱۳۶۷ تأسیس شد. براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمناً بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.
 
آدرس دانشگاه پیام نور واحد سرایان : خراسان جنوبی – شهرستان سرایان – انتهای بلوار انقلاب اسلامی – دانشگاه پیام نور سرایان
 
تلفن دانشگاه پیام نور واحد سرایان ۳ – ۰۵۶۳۲۸۸۶۴۴۱ دور نگار ۰۵۶۳۲۸۸۶۴۴۰sarayan@skpnu.ac.ir
 
برای ورود به آدرس سایت دانشگاه پیام نور واحد سرایان روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سایت اصلی دانشگاه

 

در سایت اصلی دانشگاه می توانید به موارد زیر دسترسی داشته باشید :

  • معرفی کامل دانشگاه
  • راه های ارتباطی
  • تصاویر دانشگاه
  • ثبت نام
  • اخبار های دانشگاه
  • پاسخ به سوالات
  • آموزش

 

آشنایی با دانشگاه پیام نور واحد سرایان
دانشگاه پیام نور واحد سرایان با همت و تلاش مسئولین عالی رتبه دانشگاه و مسئولین شهرستانی در راستای سیاست های محرومیت زدائی و گسترش آموزش عالی در سطح کشور، فعالیت خود را در سال ۱۳۸۵ در رشته حسابداری و با پذیرش ۶۱ دانشجو آغاز نمود. تلاش و کوشش همکاران و نظر مساعد مسئولین سبب شد دانشگاه در سال ۸۶ رشته های خود را به ۷ رشته و تعداد دانشجو را به ۲۳۵ نفر افزایش دهد. در حال حاضر این واحد دانشگاهی دارای ۹ رشته از گروه علوم انسانی و ۳ رشته تحصیلی در گروه علوم پایه می باشد.در فروردین سال ۹۱ ساختمان فاز یک دانشگاه در زمینی به مساحت ۲۰۴۰۶ متر مربع در سایت اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

امکانات و تجهیزات در اختیار و موجود واحد:

ساختمان اداری و آموزشی واحد به مساحت ۲۰۴۰۶ مترمربع و زیر بنای ۱۲۲۸ مترمربع

کلاس آموزشی مجهز به دیتا پروژکتور به مساحت ۴۰۰ مترمربع

مترمربع در قالب سالن همکف و طبقه اول جهت برگزاری آزمون از جمله آزمون سراسری
سایت کامپیوتر دارای ۱۵ سیستم متصل به اینترنت در اختیار دانشجویان

امکان برگزاری آزمونهای پایان ترم به صورت الکترونیکی و همزمان با سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور سطح کشور
نمازخانه دانشگاه به مساحت ۷۵ متر مربع جهت برگزاری نماز جماعت و مراسم فرهنگی
کتابخانه با زیربنای۵۰ مترمربع دارای بیش از ۱۵۰۰ جلد کتاب درسی و غیر درسی دارای فضای مطالعه

تعداد و عناوین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی:

رشته های تحصیلی شامل:

حقوق

حسابداری

روانشناسی

روابط عمومی

مدیریت دولتی

مدیریت بازرگانی

زبان و ادبیات عربی

مهندسی مدیریت اجرایی

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری

علوم تربیتی (آ.پ پیش دبستانی و دبستانی)

دانشگاه پیام نور سرایان تا کنون بیش از ۲۵۰ نفر دانش آموخته در رشته های مختلف تحویل جامعه داده است و بیش از ۱۵ نفر از این عزیزان در مقاطع تحصیلی بالاتر مشغول به تحصیل می باشند.
مزایای تحصیل در پیام نور

P شرکت در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در هر نقطه از کشور که مرکز یا واحدی از دانشگاه پیام نور داشته باشد امکان پذیر است. ( هرچند آن رشته یا مقطع تحصیلی در آن جا وجود نداشته باشد)

P دانشجویان دانشگاه پیام نور با توجه به شیوه آموزشی آن، موفقیت بالایی را در راهیابی به مقاطع بالاتر دارند.

Pدانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در یک رشته دیگر در مقطع کارشناسی بصورت همزمان تحصیل نمایند.
فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه:

به منظور و تقویت روحیه معنوی و ایجاد نشاط و طراوت در دانشجویان موارد ذیل صورت گرفته است:

üایجاد بسیج دانشجویی در سال ۸۶ و کانونهای مختلف از جمله کانون جمعیت هلال و احمر در دانشگاه
üاعزام دانشجویان به اردوی راهیان نور
üمشارکت و حضور در راهپیمائیها و اجتماعات عمومی شهرستان
üحضور ریاست در جلسات مختلف شهرستان از جمله شورای اداری شهرستان
ü بزرگداشت مناسبتها و مراسم ملی و مذهبی و اجرای برنامه های مختلف
ü برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود
üبرگزاری مراسم زیارت عاشورا و عزاداری
üبرپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس
üدیدار دانشجویان باامام جمعه شهرستان بمناسبت روز دانشجو
üبرگزاری مراسم مذهبی در سطح شهر به همت دانشجویان
üانتشار بیانیه به مناسبت های مختلف توسط بسیج دانشجویی دانشگاه به خصوص درمحکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)
üهمکاری دربرگزاری یادواره شهدای دانشجوی شهرستان
üحضوردر مراسم تجدید میثاق با شهدا
üشرکت در مسابقات ورزشی و برگزاری مسابقات دوستانه
üتقدیر از اساتید و برگزاری اردوی تفریحی و زیارتی برای خانواده ایشان
üبرگزاری کارگاه موعود شناسی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
üبرگزاری جشن ازدواج دانشجویی
üفضاسازی محیط دانشگاه در مناسبات مختلف به ویژه دهه فجر و پخش سرودهای انقلابی دراین ایام
üبرگزاری مراسم درختکاری درمحوطه دانشگاه
üبرگزاری مسابقه های پیامکی و حضوری برای دانشجویان
üبرگزاری جشن دانش آموختگی برای فارغ التحصیلان دانشگاه همراه با برنامه های متنوع

آشنایی با تاریخچه شهرستان سرایان

آنچه از بررسی های باستان شناسی منطقه بدست آمده حاکی از آن است که سابقه استقرار جوامع پیش از تاریخ در حوالی آیسک به هزاره های چهارم و سوم پیش از میلاد می رسد. همچنین سابقه ی تاریخی سرایان به دوران قبل از اسلام بر می گردد. سد تاریخی (زو) از یادگارهای باقی مانده از این دوران است.
بررسی های باستان شناسی منطقه وجود تپه ها و محوطه های مربوط به دوره سلجوقی را در این شهرستان تأیید می کند وباعنایت به وجود قلاع تاریخی ازجمله قلعه قلاع سرایان میتوانگفت که این منطقه دردوره سلجوقی یعنی قرون پنجم وششم هجری از رونق و ابادانی برخوردار بودها ست. تپه های مربوط به دوره سلجوقی شهرستان سرایان تا این تاریخ در محدوده خراسان جنوبی از آثار شاخص و منحصر به فرد می باشند.
درتاریخ خاطرات عبدالرحمن افغان ذکرشده که شهرستان سرایان شهری بوده باجمعیت بالای سیهزار نفرکه دارای چندکارگاه تفنگسازی وچندین بازار تجاری بوده وساعتسازی درآن رواج فراوان داشته است. بطوری که عبدالرحمن افغان یکی ازشاهزادگان افغان زمان ناصرالدین شاه مینویسد: واردشهرسرایانشدم ودرآنجاعمارات عظیم مشاهده نمودم وناصرخسرو نیز درسفرنامه خود قسمت شرق شهرستان فردوس رامکانی آباد و دارای قنوات واشجاربیان میکند.
شهرستان سرایان در اردیبهشت سال ۱۳۸۴ از شهرستان فردوس جدا شده وبه صورت شهرستان مستقل در آمد . شهرستان سرایان دارای سه مرکز شهری (سرایان-سه قلعه وآیسک) ودارای ۴دهستان(آیسک-سه قلعه-دوکوهه ومصعبی )ودارای دوبخش سه قلعه وآیسک وهمچنین دارای۷۱روستای دارای سکنه و۴۴۶پارچه آبادی است که دارای ۲۱ دهیاری فعال است.

شهرستان سرایان یکی از قطبهای تولیدی کشاورزی استان خراسان جنوبی می باشد که براساس آمار سال ۱۳۹۴ با دارا بودن بیش از ۱۵۵ حلقه چاه عمیق و۲۱۰ رشته قنات و چشمه سار باسطح زیر کشت ۱۶۰۴۵هکتار و تولید سالیانه ۹۴۰۵۴ تن محصولات زراعی وسطح زیر کشت۵۲۱۶هکتارمحصولات باغی باتولید سالیانه ۱۳۷۶۷ تن در اشتغالزایی منطقه نقش بسزایی داشته علاوه بر آن با دارا بودن۳۳۰۱۵۱ واحددامی ودارا بودن و سه مجتمع دامپروری در روستاها با ۳۶۱ واحد مکانیزه دامداری و۵۳ واحد دامداری صنعتی خارج از مجتمع ، ۱۱ واحد مرغداری صنعتی در منطقه تولید سالیانه بیش از ۲۰۲۵ تن گوشت قرمز ، ۱۱۵۰ تن گوشت سفید و ۹۴۵۷ تن شیر ، ۱۵۴تن پشم ،۶.۱۷ تن عسل ، ۶ تن گوشت شترمرغ و ۸۰۰ کیلوگرم پیله تر کرم ابریشم بخش مهمی از اشتغال ودرآمد اقتصادی مردم منطقه را به خود اختصاص داده است که جهاد کشاورزی سرایان در راستای تحقق سیاستهای کلان سازمانی پیشگام در عرصه بهره وری بیشتر از مزرعه –اشتغال- صرفه جویی بهینه در مصرف آب و کود وسم افزایش سرمایه گذاری وراندمان تولید وکیفیت محصولات وتوجه به مشکلات بعد ازتولید با فعال نمودن امکانات بالقوه تلاش همه جانبه ای طی سالهای پس از ادغام داشته است . با توجه به کاهش نزولات آسمانی در چند سال گذشته و کم شدن منابع آب زیر زمینی و با عنایت به اینکه از نظر جغرافیایی استان خراسان جنوبی جزو مناطق کم باران محسوب می شود ناگزیر هستیم از منابع آبی که در اختیار داریم حداکثر بهره وری را داشته باشیم در حال حاضر باتوجه به تعداد ۹واحد تولیدی که در ناحیه صنعتی جهاد کشاورزی سرایان مشغول فعالیت می باشند تعداد ۷۲ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد گردیده است و با عنایت به وجود استعدادهای بالقوه در منطقه و افزایش تعداد متقاضیان طرحهای صنعتی این میزان به تعداد چندین برابر قابل افزایس می باشد از طرف دیگر بدلیل عدم وجود صنایع تبدیلی محصولات زراعی باغی و دامی در منطقه بسیاری از این محصولات فاسد گشته و یا اینکه با قیمت ارزان به این واسطه ها فروخته شده و یا فراوری ویا بسته بندی بهداشتی واصولی در این زمینه صورت نمی گیرد و این مسئله ایجاد می نماید تا صنایع بسته بندی وفراوری و نگهداری محصولات کشاورزی در منطقه ایجاد گردد همچنین باتوجه به وجود معادن غنی بنتونیت وآهک وگچ وغیره در این منطقه باید واحد های تولیدی به بهره برداری و فراوری ازاین معادن سوق داده شود که الحمد الله در تمام این زمینه ها فعالیت هایی توسط جهاد کشاورزی منطقه سرایان با همیاری و کمک بخش خصوصی انجام گرفته است که جای بسی خوشوقتی می باشدوانشاالله در اینده با مساعدت وکمک مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد شکوفایی هر چه بیشتر بخش صنعت در منطقه سرایان خواهیم بود .

جاذبه های گردشگری

کاروانسرای سرایان ، آب انبار کاروانسرا(فاضل خانی)،بازار میثم،حمام کاروانسرا، آرامگاه تورانشاه، مزار میرزاها،مسجد جامع سرایان، آب انبار های شهر سرایان(۶مورد فعال)،خانه یزدانی،مسجد آهنگران، موزه مردم شناسی و صنایع دستی شهرستان ، سد تاریخی زو،آسیاب آبی کاه کوه، آسیاب آبی چرمه ،آب انبار کمال آیسک، آب انبار محمدباقران، محوطه تاریخی کله کوب ، مسجد جامع دوحصاران، آب انبار احمد آقا سه قلعه ، مسجد جامع سه قلعه ، مسجد ارگ قلعه ، مسجد خواجه مینا، خانه حسام الدیوان،بادگیر میر علی آقا و خسروی سه قلعه، آب انبار بی بی حسین خان بسطاق ، خانه عباس رمضانی و خانه هروی سه قلعه ، قلعه قلاع سرایان

مشاهیر شهرستان

-مرحوم آیت ا… حاج عباس خالصی
متولدسال۱۲۸۹-در شهرهای قاین ومشهدبه فراگرفتن سطوح مقدماتی ومتوسطه وعالیه در نزد علمای آن شهرها پرداخت وپس از تکمیل آن به قصد طی مدارج عالیه فقه واصول به نجف اشرف مشرف وچندین سال از محضر مراجع بزرگ آن زمان چون آیت ا…اصفهانی ،آیت ا…عراقی ،آیت ا…غروی اصفهانی وآیت ا… خوانساری استفاده نمود واز نام بردگان به اجازه اجتهاد نایل آمد وپس از بازگشت به ایران قریب نیم قرن به تبلیغ وارشاد واقامه جماعت در شهرستان سرایان اشتغال داشت وسرانجام در صبح روز ۱۱ذیحجه ۱۴۱۹مطابق با ۹ فروردین ماه ۱۳۸۷به لقائ ا… نائل آمد.
۲- حاج شیخ محمد باقر خالصی -متولد سال ۱۳۲۱
در نجف اشرف از محضر علمای بزر گ آن زمان همچون آیت ا….اصفهانی ،آیت ا… عراقی ، آیت ا… خوانساری وغروی بهره برد در سال ۱۳۴۰ در مدرسه فیضیه قم اسکان گرفت وپس از مدتی دوباره به نجف برگشت وتوفیق حضور درس محقق وعلامه بزرگ استادالفقها استاد سید ابوالقاسم خویی را پیداکرد ومجددا به ایران باز گشته ودر قم ساکن گردید ،ایشان دارای تالیفات چاپ شده فارسی وعربی می باشد.
۲-دکتر علی حسامیدرسال ۱۲۸۵شمسی در سه قلعه به دنیا آمد ودر سال ۱۳۱۳همزمان با تاسیس دانشگاه تهران به عنوان یکی از اطبای جنوب خراسان در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد وسپس به مشهدمراجعت ودر مسئولیت های مختلف اجرایی انجام وظیفه کردودر آذر ماه ۱۳۴۰شمسی در گذشت
۳-دکتر پرویز جهانی :تحصیلات ابتدایی سه قلعه وفردوس دوره دبیرستان مشهد اولین عزیمت به خارج درسال ۱۳۳۸(آلمان)واخذمدرک کارشناسی وکارشناسی ارشدمهندس ساختمان عضویت درهیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف (۱۳۴۸)دومین عزیمت به خارج ۱۳۵۲(انگلستان-لندن)واخذ مدرک دکترای مهندسی ساختمان وبرگشت مجددبه ایران درسال ۱۳۵۵تا۱۳۵۸تدریسمحاسبات ساختمان وپل سازی در دانشگاه صنعتی شریف ارتقاءبه درجه دانشیاری وآنگاه ریاست دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف ۱۳۵۸تا۱۳۶۹تاسیس شرکت مهندسی مشاور در تهران وطراحی پروژه های متعدددر راه،بند،پل سازی در کنار امور دانشگاهی
مهاجرت به کاناندا۱۳۶۹-مشاور وزارت راه ابوظبی (امارات)ازسال ۱۳۷۹ تاکنون
۴-پروفسور محمد کافی متولد سه قلعه ۱۳۳۶
مرتبه دانشگاهی پروفسور مدرک ورشته تحصیلی دکترای فیزیولوژی گیاهان زراعی تنشهای محیطی گروه آموزشی زراعت واصلاح نباتات
سمت فعلی ریییس دانشگاه فردوسی مشهد سومین دانشگاه برتر کشور
سوابق تحصیلی :کارشناس ارشد در رشته زراعت دانشگاه فردوسی مشهد -دکترای فیزیولوژی گیاهان زراعی ،تنش های محیطی نیوکاسل کشور انگلستان
موفقیت ها ونشان ها :استاد نمونه کشاورزی در دانشگاه فردوسی مشهد درسال ۱۳۸۰-معاون دانشجویی وفرهنگی نمونه کشور طی چهار سال معاونت دانشگاه فردوسی مشهدنشان آموزش عالی وتوسعه سال ۲۰۰۴میلادی توسط انجمن بین اللملی آموزش برای صلح جهانی
۵- محبوبه آذرخش متولد سه قلعه دانش آموخته دانشگاه سن پترز بورگ روسیه .پس از گذراندن یک ترم در دانشگاه تربیت مدرس از طریق بورس تحصیلی به کشور روسیه عزیمت نمود ودر دومین دانشگاه دولتی سن پترزبورگ (دومین دانشگاه برتر روسیه )مقطع کارشناسی ارشد رابا نمرات عالی به پایان رساند وبه زودی تحصیل در مقطع دکترا را نیز در کشور روسیه (دانشگاه فوق)آغاز خواهد کرد .محبوبه آذرخش جز چاپ مقاله آی اس آی درژورنال پلنت فیزییولوژی تا کنون در خارج از ایران موفق به حضور در کنفرانس های متعدد علمی،پژوهشی به شرح ذیل گردیده است :
۱-کنفرانس بین اللمللی ژاپن (میازاکی۲۰۱۳)به زبان انگلیسی
۲-کنفرانس بین اللمللی جمهوری چک (براگ۲۰۱۴)به زبان انگلیسی
۳- کنفرانس ر وسیه (سن پترز بورگ ۲۰۱۴)به زبان روسی
۴-کنفرانس روسیه (رستف ۲۰۱۴)به زبان روسی

مطلب پیشنهادی

آدرس و تلفن دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد)

اطلاعات درباره دانشگاه پیام نور واحد مه ولات (فیض آباد) مختصر توضیحات در مورد دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *