خانه / مطالب سایت / اجتماعی / معرفی برنامه ورد (WORD)

معرفی برنامه ورد (WORD)

مایکروسافت ورد Microsoft Word

معرفی برنامه ورد

انتشار پایدار
۱۲٫۰٫۶۲۱۲٫۱۰۰۰ (۲۰۰۷) / ۱۱ دسامبر ۲۰۰۷
سیستم‌عامل
مایکروسافت ویندوز

گونه
واژه پرداز

پروانه
Proprietary EULA

وب‌گاه Word Home Page – Microsoft Office Online

مایکروسافت ورد (Mac OS X)

انتشار پایدار
۱۱٫۳٫۸ (۲۰۰۴) / ۹ اکتبر ۲۰۰۷

سیستم‌عامل
مک اواس‌اکس

گونه
واژه پرداز

پروانه

Proprietary EULA

 

آشنایی با برنامه ورد

تعریف برنامه مایکروسافت ورد (Microsoft Word Definition)

برنامه ورد برنامه‏ای است برای ساختن فایلهای متنی آرایش شده مانند نامه، مقاله، کتاب، دفترچه راهنما و حتی یک صفحه اینترنتی.
با استفاده از برنامه ورد، شما می‏توانید متن مورد نظر را به صفحات مختلف تقسیم کنید، در آن عکس، جدول و حتی نمودار قرار دهید و در پایان نیز می‏توانید آنرا به شکل‏های مختلفی چاپ کنید.
تفاوت برنامه ورد با دیگر ویرایشگرهای متنی

برنامه ورد برخلاف بسیاری از برنامه‏های ویرایشگر متن تمامی امکانات لازم در ویرایش متن را مانند: تغییر شکل متن، صفحه آرایی، درج تصاویر، درج جدول، درج اشیاء گرافیکی دارد.

مزایای یادگیری برنامه ورد

شاید تعداد کسانی که با برنامه ورد به صورت تجربی آشنا شده باشند کم نباشد، ولی تعداد آنهایی که بتوانند به صورت اصولی از برنامه ورد استفاده کنند بسیار کم است.
در واقع شناخت بسیاری از امکانات برنامه ورد نیاز به آموزش دارد.
با استفاده از برنامه ورد می‎توان کارهای روزمره مانند نگارش یک نامه ساده یا مقاله و کتاب را آسان‎تر، سریع‎تر و از هم مهمتر دقیق‎تر انجام داد.
پس از آموزش برنامه ورد شما قادر خواهید بود کارهای جدیدی را در این برنامه انجام بدهید و همچنین کارهایی که تا به حال انجام می‏دادید را بسیار ساده‏تر و سریع‏تر از گذشته انجام دهید. با این تفاوت که این کارها نتیجه دقیقتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

مایکروسافت ورد (به انگلیسی: Microsoft Word)

یا مایکروسافت آفیس ورد، از بهترین و پر استفاده‌ترین نرم‌افزارهای واژه پرداز است. در ۱۹۸۳ اولین انتشار ورد تحت نام Multi – Tool برای سیستم‌های Xenix و سپس برای کامپیوترهای شخصی IBM برای اجرا در محیط سیستم‌عامل DOS منتشر شد.
اولین نسخه مایکروسافت ورد در سیستم‌عامل گرافیکی در سال ۱۹۸۴ برای کامپیوتر اپل مکینتاش منتشر شد. پس از آن، این برنامه برای سیستم‌های عامل‌های SCO UNIX و OS/2 و Windows 3.1 به بازار آمد. در سال ۱۹۸۹ این برنامه به عنوان جزئی از مجموعه نرم‌افزاری Microsoft Office تبدیل شد.

ورد ۲۰۰۸ برای مکینتاش

ورد ۲۰۰۸ جدیدترین نسخه ورد و قسمتی از مجموعهٔ Microsoft Office 2008 برای سیستم‌عامل مکینتاش (Mac OS X) است. این نسخه شامل تغییرات زیادی شامل یک فرمت فایل XML-based جدید، طراحی مجدد نمای برنامه، یکپارچگی فرمول ویرایش، مدیریت فهرست کتب و پشتیبانی از اسناد ساخته شده می‌باشد.

ورد ۲۰۰۷ برای ویندوز

ورد ۲۰۰۷ قسمتی از مجموعهٔ Microsoft Office 2007 برای سیستم‌عامل ویندوز است. این نسخه شامل تغییرات زیادی می‌باشد. شامل یک فرمت فایل XML-based جدید، طراحی مجدد ظاهر برنامه، یکپارچگی فرمول ویرایش، مدیریت فهرست کتب و پشتیبانی از اسناد ساخته شده می‌باشد.
رقیبان
سر سخت‌ترین رقیبان مایکروسافت ورد اپن‌آفیس (OpenOffice.org) و گوگل داکیومنتز (اسناد گوگل) (Google Documents) هستند.

مطلب پیشنهادی

جنگل برای کیست؟

جنگل برای کیست تحقیق و داستانی درباره جنگل و اهمیت حیاتی آن برای ما و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *