خانه / مطالب سایت / اجتماعی / روش صحیح حمل کیف مدرسه

روش صحیح حمل کیف مدرسه

طریقه صحیح حمل کیف مدرسه

طریقه درست حمل کیف مدرسه
در روش صحیح حمل کردن هر دو شانه در یک سطح قرار می‌گیرند و سر مستقیم است. در حالی که در روش غلط سنگینی کیف یک شانه را به طرف پایین می‌کشد. حمل کیف‌های سنگین سبب فشار روی سینه و بازوها می‌شود و در صورتی که کیف با دست چپ حمل شود قلب نیز تحت فشار قرار گرفته و صدمه می بیند. مواردی بوده که حمل غلط و طولانی کیف علاوه بر ایجاد قوز، ریشه‌ی بسیاری از ناراحتی‌های بعدی شده است.
تصوير دانش‌آموزي كه كيف يا كوله سنگينش را با كمري خم شده يا دست‌كم چهره‌اي كه نشان از خستگي و سنگيني دارد، ميكشد، براي همه ما آشناست.
تصوير دانش‌آموزي كه كيف يا كوله سنگينش را با كمري خم شده يا دست‌كم چهره‌اي كه نشان از خستگي و سنگيني دارد، ميكشد، براي همه ما آشناست.
متاسفانه نه فقط برخي دانش‌آموزان كه براي والدين هم اين موضوع كه حتي نحوه انتخاب يا چگونگي حمل كيف يا كوله كه همراه 9 ماهه دانش‌آموز است چقدر اهميت دارد، چندان آشنا نيست.
هر دانش‌آموزي بايد بداند كه وزن كيف مدرسه و محتويات آن بايد حداكثر بين 5 تا‌10 درصد وزن خودش باشد در حالي كه برخي دانش‌آموزان كوله‌ها و كيف‌هاي حدود 14 درصد وزن خود را حمل مي‌كنند كه آسيب‌هاي جدي جسمي به همراه دارد.
اشياي حجيم در صورت الزام بايد طوري در كيف جاسازي شود كه به پشت و كمر دانش‌آموز آسيب نرساند.
بايد فقط وسايل و كتاب ضروري در كيف دانش‌آموز قرار گيرد و كيف‌هاي داراي يك‌بند به طور متناوب روي هر دو شانه يا توسط هر دو دست حمل شود.
چنانچه از كوله‌پشتي به عنوان كيف استفاده مي‌شود، كوله بايد دوبند براي شانه و يك‌بند براي بسته شدن دور كمر داشته باشد. كوله‌هايي كه در محل بند شانه‌ها داراي بالشتك است، مناسب‌تر از ديگر كوله‌ها هستند. كوله‌پشتي بايد حتي‌الامكان ساده، كوچك و مناسب سن و نياز دانش‌آموز بوده و فاقد تزئينات و دستگيره‌هاي اضافي باشد.
حتما دو بند كوله‌پشتي بايد روي دو شانه دانش‌آموز قرارگيرد و سپس بند، دور كمر او بسته شود.
بندها بايد متناسب با بدن دانش‌آموز تنظيم شود، به گونه‌اي كه دقيقا كوله در ناحيه پشت قرارگيرد و خيلي سفت يا شل نباشد.
انتهاي كوله‌پشتي نبايد بيش از 10 سانتيمتر پايين‌تر از خط كمر دانش‌آموز قرار گيرد، دو بند شانه‌ها بايد طوري تنظيم شود كه كوله دقيقا در ناحيه پشت قرار گيرد، در غير اين صورت موجب متمايل شدن بدن به سمت جلو و بههم خوردن تعادل دانش‌آموز مي‌شود.
وزن اضافي كوله‌پشتي باعث خستگي زودرس، مشكلات مزمن در ناحيه دست، كتف، گردن و حتي سر مي‌شود. حمل يك طرف كيف و كوله علاوه بر عوارض ياد شده، در درازمدت سبب انحراف ستون فقرات دانش‌آموز خواهد شد.
جالب است بدانيد كه تحقيقات نشان مي‌دهد دانش‌آموزاني كه فاصله منزل تا مدرسه را پياده يا با دوچرخه مي‌روند كمتر دچار كمردرد و گردن درد مي‌شوند.
به گزارش ايسنا يك پژوهشگر استراليايي از والدين خواسته است كه فرزندان خود را وادار كنند كه پياده تا مدرسه بروند و در حمل كوله پشتي در طول مسير به آنها كمك كنند.
پروفسور لئون استراكر از دانشگاه كيورتين در غرب استراليا تاكيد مي‌كند: دانش‌آموزاني كه تا مدرسه پياده يا با دوچرخه مي‌روند كمتر در معرض كمردرد و گردن درد هستند.
او گفته است: تحقيق ما نشان مي‌دهد كه پياده‌روي و دوچرخه‌سواري موجب تقويت و استحكام ماهيچه‌هاي گردن و ستون فقرات مي‌شود. حتي بهتر است كه تا مسافتي از اين مسير نيز دانش‌آموزان خود كيف مدرسه‌شان را حمل كنند چرا كه اين امر سبب تقويت ماهيچه‌هاي پشت مي‌شود، اما براي جلوگيري از فشار زياد والدين مي‌توانند در حمل كيف مدرسه به آنها كمك كنند.

مطلب پیشنهادی

جنگل برای کیست؟

جنگل برای کیست تحقیق و داستانی درباره جنگل و اهمیت حیاتی آن برای ما و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *