خانه / مطالب سایت / اجتماعی / ثبت نام بیمه سلامت

ثبت نام بیمه سلامت

ثبت نام بیمه سلامت
شرايط ثبت‌نام دفترچه‌هاي بيمه رايگان سلامت

بیمه سلامت
بیمه سلامت

سخنگوي ستاد اجرايي بيمه سلامت همگاني به اعلام جزئيات ثبت نام بيمه سلامت همگاني پرداخت و گفت: سامانه ثبت نام بيمه سلامت همگاني از ساعت ۲۴ روز ۳۱ فروردين فعال شد.
سيد مهدي ميرشاه‌ولد در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: همه افرادي که فاقد هرگونه پوشش بيمه سلامت يا بيمه درمان بوده و هويت ايراني داشته باشند حائز ورود به برنامه پوشش بيمه سلامت همگاني هستند. وي ادامه داد: همه افرادي که حائز شرايط ذکر شده هستند مي‌توانند به سامانه www.bimehsalamat.ir مراجعه نموده و ثبت نام اوليه را انجام دهند. سخنگوي ستاد اجرايي بيمه سلامت همگاني با بيان اينکه بر اساس برنامه ريزي‌هاي انجام شده ثبت نام اوليه از تاريخ اول تا ۳۱ ارديبهشت ماه تعيين شده است اظهار کرد: البته کساني که طي اين يک ماه موفق به ثبت نام نشده‌اند مي‌توانند پس از آن نيز مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.
مير شاه‌ولد با بيان اينکه فرد پس از ورود به سامانه اطلاعات هويتي شامل نام و نام خانوادگي، کد ملي، جنسيت، تاريخ تولد، ‌وضعيت تاهل، موقعيت جغرافيايي استان يا شهر محل اقامت خود را ثبت مي‌کند، گفت: پس از آن پنجره‌اي براي فرد گشوده مي‌شود که فهرست دفاتر پيشخوان دولت و يا نمايندگي‌هاي سازمان بيمه سلامت در آن قرار دارد. بر اين اساس وي نزديکترين دفتر پيشخوان دولت به محل اقامت خود را انتخاب و شماره تلفن همراه و ثابت خود را در سامانه وارد مي‌کند و در واقع ثبت نام اوليه‌اش تکميل مي‌شود.
وي افزود: سرپرستان خانوار مي‌توانند افراد تحت تکفل خود را نيز در همان مرحله اول ثبت نام نمايند.
مدير کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بيمه سلامت ايران درباره هزينه ثبت نام بيمه سلامت همگاني اظهار کرد: ثبت نام در سامانه به صورت کاملا رايگان انجام مي‌شود البته توصيه ما به افرادي که اينترنت شخصي در منزل ندارند اين است که حتما به مراکز IT داراي مجوز يا دفاتر پيشخوان دولت مراجعه کنند. وزارت کشور تعرفه کارمزد ۲۰۰۰ توماني براي ثبت نام هر خانوار مشخص کرده است که اين هزينه ارتباطي با حق ثبت نام ندارد.
ميرشاه‌ولد با بيان اينکه با کانون دفاتر پيشخوان دولت براي ثبت نام بيمه سلامت همگاني هماهنگي‌هاي لازم را انجام داده‌ايم گفت: ۷۰۰۰ دفتر پيشخوان دولت در سراسر کشور آماده ثبت نام از مردم هستند.
سخنگوي ستاد اجرايي بيمه سلامت همگاني درباره حق بيمه دفترچه بيمه سلامت همگاني نيز گفت: حق بيمه به طور کامل از طرف دولت و از محل هدفمندسازي يارانه‌ها تقبل شده است. در واقع دولت حق بيمه ساليانه تمام افرادي که تحت پوشش قرار خواهند گرفت را در اين مقطع مي‌پردازد. اين حق بيمه حدود ۲۵۸ هزار تومان براي يک سال است البته ميزان حق بيمه در سال‌هاي آينده منوط به شرايط و تصميمات دولت است. وي درباره جزئيات بسته خدمتي اين نوع از بيمه‌ها اظهار کرد: اين بيمه هيچ تفاوتي با ساير بيمه‌هاي تحت پوشش سازمان بيمه سلامت ايران ندارد و هرآنچه در تعهد بيمه سلامت براي خدمات بستري و خدمات سرپايي باشد در اين بسته نيز مورد تعهد ما خواهد بود. ميرشاه‌ولد با بيان اينکه اين دفترچه به لحاظ شکل و محتوا تفاوتي با ساير دفترچه‌هاي سازمان بيمه سلامت ندارد، اظهار کرد: مردم مي‌توانند پس از دريافت دفترچه‌هاي خود به تمام مراکز پاراکلينيکي، آزمايشگاه و راديولوژي‌ها، پزشکان و بيمارستان‌هاي طرف قرارداد مراجعه نموده و داروهاي خود را نيز بر اساس تعرفه‌هاي بيمه‌اي دريافت کنند. در واقع محدوديتي براي دريافت خدمات در اين بيمه براي مردم وجود ندارد. سخنگوي ستاد اجرايي بيمه سلامت همگاني در پاسخ به اين پرسش که مردم چه زماني مي‌توانند دفترچه‌هاي خود را دريافت کنند، اظهار کرد: به محض ثبت نام مراحل استعلام اطلاعات آغاز مي‌شود و پيش‌بيني ما اين است که بتوانيم اطلاعات وارد شده را ظرف يک ماه بررسي کنيم. پس از آن براي متقاضيان پيامکي ارسال مي‌شود که مي‌توانند بر اساس آن براي دريافت دفترچه‌هاي خود به مراکز تعيين شده مراجعه کنند. وي اضافه کرد: مردم مي‌توانند با درج کد ملي و شماره تلفن همراه در سامانه بيمه سلامت از آخرين وضعيت پرونده خود با خبر شوند.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی به اعلام جزئیات ثبت نام بیمه سلامت همگانی پرداخت و گفت: سامانه ثبت نام بیمه سلامت همگانی از ساعت ۲۴ امشب فعال می‌شود.
سیدمهدی میرشاه‌ولد در گفت و گو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: همه افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه سلامت یا بیمه درمان بوده و هویت ایرانی داشته باشند حائز ورود به برنامه پوشش بیمه سلامت همگانی هستند.
وی ادامه داد: همه افرادی که حائز شرایط ذکر شده هستند می‌توانند از ساعت ۲۴ امشب اول اردیبهشت ماه به سامانه www.bimehsalamat.ir مراجعه نموده و ثبت نام اولیه را انجام دهند.
اعلام شرایط و نحوه ثبت نام در سامانه بیمه سلامت همگانی
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده ثبت نام اولیه از تاریخ اول تا ۳۱ اردیبهشت ماه تعیین شده است اظهار کرد: البته کسانی که طی این یک ماه موفق به ثبت نام نشده‌اند می‌توانند پس از آن نیز مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.
میر شاه‌ولد با بیان اینکه فرد پس از ورود به سامانه اطلاعات هویتی شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، ‌وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی استان یا شهر محل اقامت خود را ثبت می‌کند، گفت: پس از آن پنجره‌ای برای فرد گشوده می‌شود که فهرست دفاتر پیشخوان دولت و یا نمایندگی‌های سازمان بیمه سلامت در آن قرار دارد. بر این اساس وی نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت به محل اقامت خود را انتخاب و شماره تلفن همراه و ثابت خود را در سامانه وارد می‌کند و در واقع ثبت نام اولیه‌اش تکمیل می‌شود.
وی افزود: سرپرستان خانوار می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز در همان مرحله اول ثبت نام نمایند.
آیا باید برای ثبت نام در سامانه بیمه سلامت همگانی هزینه‌ای پرداخت کرد؟
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران درباره هزینه ثبت نام بیمه سلامت همگانی اظهار کرد: ثبت نام در سامانه به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود البته توصیه ما به افرادی که اینترنت شخصی در منزل ندارند این است که حتما به مراکز IT دارای مجوز یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. وزارت کشور تعرفه کارمزد ۲۰۰۰ تومانی برای ثبت نام هر خانوار مشخص کرده است که این هزینه ارتباطی با حق ثبت نام ندارد.
میرشاه‌ولد با بیان اینکه با کانون دفاتر پیشخوان دولت برای ثبت نام بیمه سلامت همگانی هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم گفت: ۷۰۰۰ دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور آماده ثبت نام از مردم هستند.

حق بیمه دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی چقدر است؟

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی درباره حق بیمه دفترچه بیمه سلامت همگانی نیز گفت: حق بیمه به طور کامل از طرف دولت و از محل هدفمندسازی یارانه‌ها تقبل شده است. در واقع دولت حق بیمه سالیانه تمام افرادی که تحت پوشش قرار خواهند گرفت را در این مقطع می‌پردازد. این حق بیمه حدود ۲۵۸ هزار تومان برای یک سال است البته میزان حق بیمه در سال‌های آینده منوط به شرایط و تصمیمات دولت است.

تعهدات و بسته‌های خدمتی بیمه سلامت همگانی شامل چه مواردی است؟

وی درباره جزئیات بسته خدمتی این نوع از بیمه‌ها اظهار کرد: این بیمه هیچ تفاوتی با سایر بیمه‌های تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران ندارد و هرآنچه در تعهد بیمه سلامت برای خدمات بستری و خدمات سرپایی باشد در این بسته نیز مورد تعهد ما خواهد بود.
میرشاه‌ولد با بیان اینکه این دفترچه به لحاظ شکل و محتوا تفاوتی با سایر دفترچه‌های سازمان بیمه سلامت ندارد، اظهار کرد: مردم می‌توانند پس از دریافت دفترچه‌های خود به تمام مراکز پاراکلینیکی، آزمایشگاه و رادیولوژی‌ها، پزشکان و بیمارستان‌های طرف قرارداد مراجعه نموده و داروهای خود را نیز بر اساس تعرفه‌های بیمه‌ای دریافت کنند. در واقع محدودیتی برای دریافت خدمات در این بیمه برای مردم وجود ندارد.

مردم چه زمانی می‌توانند دفترچه‌های بیمه سلامت خود را دریافت کنند؟

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی در پاسخ به این پرسش که مردم چه زمانی می‌توانند دفترچه‌های خود را دریافت کنند، اظهار کرد: به محض ثبت نام مراحل استعلام اطلاعات آغاز می‌شود و پیش بینی ما این است که بتوانیم اطلاعات وارد شده را ظرف یک ماه بررسی کنیم. پس از آن برای متقاضیان پیامکی ارسال می‌شود که می‌توانند بر اساس آن برای دریافت دفترچه‌های خود به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.
وی اضافه کرد: مردم می‌توانند با درج کد ملی و شماره تلفن همراه در سامانه بیمه سلامت از آخرین وضعیت پرونده خود با خبر شوند.

مطلب پیشنهادی

سایت آنتن anten.ir | سامانه پخش آنلاین مسابقات ورزشی

معرفی سایت آنتن anten.ir سامانه برخط پخش برنامه های ویدیویی. در این سامانه شما می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

site stats