خانه / مطالب سایت / اطلاعات عمومی / قرعه کشی جام ملتهای آسیا

قرعه کشی جام ملتهای آسیا

قرعه کشی جام ملتهای آسیاasian cup

حريفان احتمالي ايران در مرحله حذفي
با قرعه کشي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا 2015 استراليا حريفان احتمالي ايران در مرحله حذفي اين مسابقات مشخص شدند.
رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا 2015 استراليا ظهر امروز قرعه کشي شد و 16 تيم حاضر در اين رقابت‌ها در 4 گروه 4 تيمي حريفان خود را شناختند.
تيم ملي کشورمان در اين رقابت‌ها که از 19 دي‌ماه امسال آغاز خواهد شد در گروهي تقريبا راحت در گروه C با تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين همگروه شد.
تيم ملي کشورمان در نخستين ديدار خود در اين رقابت‌ها در تاريخ 21 دي‌‌ماه امسال به مصاف بحرين خواهد رفت تا پرونده حضور تيم ملي کشورمان در جام ملت‌‌هاي آسيا رسماً با اين ديدار باز شود.
برنامه کامل ديدارهاي تيم ملي ايران در جام ملت‌هاي آسيا 2015 به شرح زير است:
21 دي:
ايران – بحرين (ورزشگاه ملبورن)
25 دي:
ايران – قطر (ورزشگاه استراليا)
29 دي:
ايران – امارات (ورزشگاه بريسبان)
به نقل از فارس، در مرحله يک چهارم نهايي تيم‌هاي اول و دوم گروه‌ A به صورت ضربدري با تيم‌هاي اول و دوم گروه B ديدار خواهند کرد و تيم‌هاي اول و دوم گروه C به صورت ضربدري با تيم‌هاي اول و دوم گروه D ديدار خواهند کرد.
بر همين اساس تيم ملي کشورمان در صورت صعود به مرحله يک چهارم نهايي اين رقابت‌ها بايد به مصاف تيم‌هاي گروه D برود که به اين ترتيب يکي از 4 تيم ژاپن، اردن، عراق و قهرمان چلنج کاپ 2014 در اين مرحله با ايران ديدار خواهند کرد.
نکته قابل توجه اينکه تيم ملي ايران در 5 دوره اخير اين رقابت‌ها به صورت پياپي در مرحله يک چهارم نهايي با کره‌جنوبي ديدار کرده است که با قرعه کشي انجام شده در رقابت‌‌هاي دور جديد، ديگر خبري از ديدار سنتي ايران و کره در مرحله يک چهارم نهايي نخواهد بود و دو تيم در صورت صعود به مراحل بالاتر بايد انتظار هم را بکشند.
شانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا نوزدهم دي ماه سال 1393 آغاز مي‌شود و روز يازدهم بهمن با ديدار فينال به پايان خواهد رسيد، ضمن اينکه قرار است بازي‌هاي اين دوره جام ملت‌هاي آسيا در 5 شهر سيدني، ملبورن، کانبرا، نيوکسل و بريزبين برگزار شود.
برنامه کامل رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا
برنامه کامل رقابت‌هاي جام ملت‌هاي 2015 آسيا که در استراليا برگزار مي‌شود، اعلام شد.
[برنامه کامل رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا] رقابت‌هاي جام ملت‌هاي 2015 آسيا امروز در سالن اپراي سيدني برگزار شد و تيم‌هاي حريفان خود رال شناختند. اين مسابقات 19 دي با ديدار افتتاحيه بين دو تيم استراليا و کويت در ورزشگاه ملبورن آغاز مي‌شود. پنج شهر ميزبان اين مسابقات که بين 16 تيم در چهار گروه برگزار مي‌شود، هستند.
* به نقل از فارس، برنامه کامل بازي‌ها به شرح زير است:
گروه A
19 دي: استراليا – کويت
20 دي: کره‌جنوبي – عمان
23 دي: کويت – کره‌جنوبي؛ عمان – استراليا
27 دي: استراليا – کره‌جنوبي؛ عمان – کويت
گروه B
20 دي: ازبکستان – کره‌شمالي؛ عربستان سعودي – چين
24 دي: کره‌شمالي – عربستان سعودي؛ چين – ازبکستان
28 دي: ازبکستان – عربستان سعودي؛ چين – کره‌شمالي
گروه C
21 دي: ايران – بحرين؛ امارات – قطر
25 دي: بحرين – امارات؛ قطر – ايران
29 دي: ايران – امارات؛ قطر – بحرين
گروه D
22 دي: ژاپن – قهرمان چلنج کاپ 2014؛ اردن – عراق
26 دي: قهرمان چلنج کاپ 2014 – اردن؛ عراق – ژاپن
30 دي: ژاپن – اردن؛ عراق – قهرمان چلنج کاپ 2014
قلعه‌نويي: گروه ايران در جام ملت‌‌ها سخت است
[قلعه‌نويي: گروه ايران در جام ملت‌‌ها سخت است] سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران قرعه و گروه ايران در جام ملت‌هاي آسيا را سخت توصيف کرد.
امير قلعه‌نويي در نشست خبري پيش از بازي استقلال و نفت گفت: سال نو را به تمام ايرانيان داخل و خارج از کشور تبريک مي‌گويم و اميدوارم سال خوبي باشد ضمن اينکه اميدواريم خبر کشته شدن يکي از مرزبانان ايراني دروغ باشد چون امنيت و آسايشي که ما داريم از رشادت‌هاي فرزندان بزرگ کشورمان از جمله مرزبانان است که از ناموس، خاک و امنيت ما دفاع مي‌کنند و جواني خود را در اين راه گذاشته‌اند. اميدوارم ديگر مرزبانان هم آزاد شوند.
به نقل از تسنيم، وي ادامه داد: بازي سختي با نفت داريم و جدال فردا ديدار تيم‌هاي بالاي جدولي است. 5، 6 تيم از جمله نفت و استقلال شانس قهرماني دارند. ما در اين مدت در شرايط مسابقه بوديم هر چند از نظر روحي و رواني تحت فشار بوديم به خاطر همين با آغاز سال نو بيشتر روي مسائل روحي و رواني کار کرديم تا فني. خوشحالم که هاشم‌بيک‌زاده، احمد جمشيديان و خسرو حيدري فردا براي ما بازي مي‌کنند، هر چند که آندرانيک تيموريان و سياوش اکبرپور را در اختيار نداريم.
وي با بيان اين مسئله که باشگاه نفت يک باشگاه خوب و حرفه‌اي است، اظهار داشت: نفت تيم خوبي است که يک مربي جوان به نام گل‌محمدي دارد. ما بايد از باشگاه نفت که يک باشگاه اخلاق‌مدار است الگوبرداري کنيم. آنها کادر خوبي دارند که با استفاده از مربي و بازيکنان جوان تيم خوبي تشکيل داده‌اند.
قلعه‌نويي ادامه داد: خوشحال هستم که بازي فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود چون اين مسئله به جذابيت بازي کمک مي‌کند تا کارهاي فني و تاکتيکي بيشتري اجرا شود. فکر مي‌کنم برنده بازي فردا مي‌تواند به قهرماني بينديشد.
وي درباره قرعه ايران در جام ملت‌هاي آسيا و همگروهي کشورمان با امارات، بحرين و قطر عنوان کرد: در اين خصوص بايد مسئولين تيم ملي نظر بدهند اما به شخصه معتقدم قرعه سختي به تيم ملي ايران خورده است هرچند بايد ديگر گروه‌ها را هم ببينيم. تيم ملي فوتبال ما به جام جهاني رفته و بازيکنان و مربيان شايسته‌اي دارد که بايد بعد از جام جهاني که اميدوارم با نتايج خوبي همراه باشد بايد جام ملت‌هاي آسيا را آغاز کند.
حاج‌رضايي: ايران در گروه نفرت قرار گرفت
امير حاج‌رضايي در واکنش به هم‌گروهي تيم ملي فوتبال ايران با تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين در جام ملت‌هاي آسيا گفت: ايران در گروه نفرت قرار گرفته است.
اين کارشناس فوتبال گروه تيم ملي فوتبال ايران در جام ملت‌هاي آسيا را گروه نفرت ناميد و اظهار کرد: پس از قرعه‌کشي هر تورنمنتي گروه مرگ را انتخاب مي‌کنند که شامل تيم‌هايي مي‌شود که قدرت بالايي دارند و تيم‌هاي صعود کننده از آن گروه تقريبا غير قابل پيش‌بيني هستند اما من اکنون گروهي که تيم ايران در جام ملت‌هاي آسيا در آن قرار گرفته‌ را گروه نفرت مي‌نامم.
به نقل از ايسنا، وي درباره‌ي هم گروهي ايران با امارات، قطر و بحرين در جام ملت‌ها ادامه داد: تيم ايران همانطور که با نفرت از بحرين در ورزشگاه آزادي 6 گل به اين تيم زد و همين‌طور مقابل دو تيم عربي ديگر که معمولا کشورهايشان در مسائل غير فوتبالي هميشه عليه ما بوده‌اند، بايد با نفرت از همه آنها بازي کند و از آنها بگذرد. در گروه‌هاي ديگر تيم‌هاي نسبتاً قدرتمندي قرار گرفته‌اند که فکر مي‌کنم گروه ازبکستان، چين، کره‌شمالي و عربستان گروه دشوارتري نسبت به بقيه باشد.
اين کارشناس فوتبال در پيش‌بيني‌اش از شرايط تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا که از 19 دي ماه در استراليا برگزار خواهد شد، تصريح کرد: ما اول بايد عملکرد تيم ملي در جام جهاني برزيل را ببينيم. مسلماً تيم ايران پس از جام جهاني تغييرات زيادي مي‌کند، يکسري از بازيکنان اصلي به دليل بالا رفتن سن‌شان بايد از تيم ملي جدا شوند و از طرفي معلوم نيست که کارلوس کي‌روش در جام ملت‌ها هدايت تيم ملي را بر عهده داشته باشد يا خير، بنابراين نمي‌توانيم ارزيابي صحيحي در اين باره داشته باشيم.
حاج‌رضايي در پاسخ به اين که اگر کي‌روش در تيم ملي بماند با توجه به نيروي جواني که پشت سر بازيکنان مسن فعلي قرار گرفته آيا ايران را يکي از مدعيان قهرماني جام ملت‌ها مي‌دانيد يا خير به ايسنا گفت: ايران هميشه از نظر نيروي انساني ظرفيت بالايي داشته است. طبق کارشناسي اي‌اف‌سي ايران به همراه کشورهايي چون عراق و کره جنوبي از نظر نيروي انساني سطح بالايي دارد. ما مواد خام را داريم اما چگونگي استفاده از آنها مهم است. اميدوارم کارلوس کي‌روش بعد از جام جهاني سرمربي تيم ايران بماند چون او شناخت زيادي از شرايط فوتبال ايران و تيم ملي ما پيدا کرده و با عبور از يکسري موانع جامعه هم رضايت نسبي درباره‌اش دارد. فکر مي‌کنم او مي‌تواند در جام ملت‌ها با تيم ايران موفق باشد.
سرمربي قطر:‌ ايران سخت‌ترين حريف ماست
سرمربي قطر ديدار اين تيم برابر ايران را سخت ترين ديدار تيمش در جام ملت‌هاي آسيا 2015 توصيف کرد.
[سرمربي قطر:‌ ايران سخت‌ترين حريف ماست] ايران در جام ملت‌هاي آسيا در گروه 3 با تيم هاي قطر، امارت و بحرين هم‌گروه شد و در اولين ديدار خود در اين رقابت‌ها با قطر روبرو خواهد شد.
به نقل از ايسنا، جمال بلماضي، سرمربي قطر درباره قرار گرفتن تيمش در گروه سه اين رقابت‌ها گفت: ما در گروه سختي قرار گرفتيم. البته همه بازي ها در جام ملت‌هاي آسيا سخت خواهد بود. ما در مقدماتي جام جهاني 2014 با ايران بازي کرديم و تجربه رويارويي با آنها را داريم. امارت و بحرين نيز در سالهاي گذشته دو تيم خوبي بودند و در جام خليج با آنها بازي کرديم و مي دانيم که آنها چه کيفيتي دارند.
بلماضي در ادامه گفت: سخت ترين ديدار ما در اين گروه برابر ايران است. بايد براي اين ديدار به خوبي آماده شويم و بتوانيم شرايط را براي صعود از اين گروه آماده کنيم. ايران تيمي خوب است که توانسته به جام جهاني راه يابد و طبيعتا بازي با اين تيم سخت و دشوار خواهد بود.
کارشناس فوتبال معتقد است ايران در گروه خوبي قرار گرفته است و قطعا يکي از مدعيان قهرماني جام ملتهاي آسيا 2015 در استراليا است.
حسين عبدي هم گروهي تيم ملي فوتبال ايران با تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين را مثبت ارزيابي کرد و گفت: فکر مي‌کنم در گروه نسبتا خوبي نسبت به ساير گروه‌ها قرار گرفته‌ايم اما هميشه مصاف ما با اين تيم‌هاي عربي با حساسيت‌هايي مواجه بوده است. تنش‌هايي که بعضا ميان ما و بحرين در گذشته وجود داشته و همين‌طور دو تيم ديگر معمولا حساسيت ها را افزايش داده است .
به نقل از ايسنا، وي افزود: در مجموع فکر مي‌کنم تيم ايران در مرحله گروهي مشکل خاصي براي صعود نداشته باشد. معمولا بازي ما با اين تيم‌هاي عربي وقتي در کشور ثالثي برگزار مي‌شود حساسيت‌هايش کاهش مي‌يابد اما تيم‌هاي عربي در نوع بازي کردن‌شان ما را اذيت مي‌کنند، آنها توپ را به خوبي کنترل کرده و شرايطي ايجاد مي‌کنند تا تيم ايران هم نتواند بازي ايده‌آلش را به نمايش بگذارد.
کارشناس فوتبال در پاسخ به اين که آيا تيم ايران را يکي از مدعيان قهرماني جام ملتهاي آسيا در استراليا مي‌دانيد، تصريح کرد: قطعا ما پتانسيل قهرماني در اين بازي‌ها را داريم چون همه تيم‌ها در شرايط ايده‌آلشان به اين بازي‌ها نمي‌آيند برخي کشورهاي شرق آسيا از جمله ژاپن و تا حدي کره جنوبي طوري برنامه‌ريزي مي‌کنند تا تيمي را به اين مسابقات بفرستند تا بعدا بتوانند پس از کسب تجربه فراوان در چند سال آينده براي جام جهاني آماده شود.
اين تيم‌ها در دوره‌هاي پيشين معمولا از تمام ظرفيت‌هايشان براي جام ملتها استفاده نکرده و تقريبا بازيکنان جوان زيادي را به همراه داشته‌اند اما از طرفي ايران و تيم‌هاي عربي همواره با تمام قوا پاي به اين رقابتها مي‌گذارند چون بردها و نتايج آني و مقطعي برايشان اهميت دارد از اين رو تيم ما يکي از مدعيان قهرماني جام ملتهاست.
بي‌ترديد پس از جام جهاني برزيل ترکيب بازيکنان تيم ملي دستخوش تغيير مي‌شود و بايد تعدادي از بازيکنان مسن از تيم ملي جدا شده و برخي بازيکنان جوان مستعد و آينده‌دار در کنار بعضي از باتجربه‌ها ترکيب اصلي را تشکيل دهد.
عبدي در پايان در پاسخ به اين که چه تيم‌هايي را در کنار ايران مدعي قهرماني جام ملتها مي‌دانيد تيم‌هاي ژاپن و کره جنوبي با وجود جوان‌گرايي که انجام مي‌دهند و همين‌طور تيم استراليا با عنوان ميزبان رقابتها در کنار تيم‌هاي ايران و دو تيم عربي، عربستان و عراق مي‌توانند مدعيان قهرماني باشند. ازبکستان هم تيم خوبي است اما آنها فوتبال مکانيکي بازي مي‌کنند و معمولا در ادامه تورنمنت با مشکلاتي مواجه مي‌شوند.
ويسي: ايران در گروه خوبي قرار گرفته است
سرمربي تيم استقلال خوزستان گفت: در مجموع فکر مي‌کنم گروه ايران در جام ملت‌ها گروه خوبي است.
ايران از مدعيان جام ملتهاي آسيا است
عبدالله ويسي در نشست خبري پيش ا زديدار تيم‌هاي راه‌آهن و استقلال خوزستان ضمن تبريک سال نو، اظهار داشت: بازي با راه‌آهن بسيار سخت و پراسترس است مخصوصا براي راه‌آهني‌ها که به 3 امتياز اين مسابقه نياز مبرم دارند. آنها براي اينکه در جدول بمانند مي‌خواهند برنده باشند، البته اين مسابقه براي ما هم مهم است چون اگر بخواهيم رتبه‌مان را در جدول حفظ کنيم و ارتقاء‌ دهيم بايد بازي را ببريم. مسلما براي امتياز گرفتن و بازي جوانمردانه به تهران آمده‌ايم و مي‌خواهيم دست پر برگرديم.
به نقل از تسنيم، وي در پاسخ به اين سوال که آيا تيمش بازيکن محروم و مصدوم دارد يا نه، گفت: آن قدر ليگ تعطيل بوده که يادم نيست محروم داريم يا نداريم اما فکر کنم تمام بازيکنان‌مان را در اختيار داشته باشيم.
سرمربي تيم استقلال خوزستان در خصوص قرعه ايران در جام ملت‌هاي 2015 استراليا عنوان کرد: ما اگر مي‌خواهيم قهرمان شويم نبايد براي‌مان فرقي داشته باشد که با چه تيمي همگروه مي‌شويم و بايد همه را ببريم حتي اگر گروه‌مان ساده باشد باز هم در مرااحل بالاتر به تيم‌هاي قدرتمند برخورد مي‌کنيم اما در مجموع فکر مي‌کنم گروه ايران گروه خوبي است.
ويسي در پاسخ به اين سوال که آيا براي فصل آينده در استقلال خوزستان خواهد ماند يا خير تاکيد کرد: با مسئولان باشگاه براي فصل بعد صحبت کرده‌ايم و به احتمال 90 درصد در استقلال مي‌مانم. ما براي سال آينده برنامه‌ريزي کرده‌ايم تا تيم قدرتمندي را روانه مسابقات کنيم. امسال به خاطر اينکه تازه به ليگ برتر آمده بوديم استرس زيادي داشتيم و تفکرات در خصوص ما بد بود و مي‌گفتند که به ليگ يک برمي‌گرديم اما حالا که به احتمال زياد در ليگ ماندني هستيم، کارهاي‌مان را براي فصل بعد انجام مي‌دهيم.
وي ادامه داد: براي فصل آينده از تمام سهميه ليگ برتري خود براي جذب بازيکن استفاده خواهيم کرد که اگر اسمي از بازيکنان نبرم بهتر است هر چند من با بازيکني به صورت مستقيم صحبت نکرده‌ام چون دور از اخلاق حرفه‌اي است و همه بازيکنان بايد در اين 3 هفته پاياني در خدمت تيم‌شان باشند.
ورمزيار: گروه ايران دردسرساز نيست
مدافع سابق تيم ملي ايران گفت: گروه ما در جام ملت‌هاي آسيا نمي‌تواند براي‌مان دردسرآفرين باشد اگر براي حضور در اين رقابت‌ها تدارک خوبي ببينيم.
صادق ورمزيار در خصوص گروه تيم ملي ايران در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا و هم‌‌گروهي کشورمان با امارات، قطر و بحرين، گفت:‌ تيم ملي ايران هميشه با تيم‌هاي عرب مشکل داشته است و اين سه تيمي هم که با ما هم‌گروه شده‌اند در مقاطعي از فوتبال همواره براي کشورمان دردسرآفرين بودند. با اين حال اگر خودمان باشيم و شرايط آماده‌سازي خوبي را سپري کنيم اين گروه براي تيم ملي خيلي سخت نخواهد بود.
به نقل از فارس، وي ادامه داد: متأسفانه از بعد از ديدار مقدماتي جام جهاني مقابل کره جنوبي ديگر تمرينات درست و حسابي و پشتکار ملي نداشته‌ايم و در سال گذشته تيم ملي يکي از ضعيف‌ترين اردوهاي خود را سپري کرد. بنابراين اگر بخواهيم با اين شرايط به استراليا برويم تمام تيم‌‌هاي هم‌گروهمان مي‌توانند دردسرآفرين باشند اما اگر اردوهاي مناسب و تدارک خوبي را پشت سر بگذاريم صعود راحت هم از گروه براي‌مان در دسترس خواهد بود.
مدافع سابق تيم‌ ملي و باشگاه استقلال تأکيد کرد: قطر و کمي هم بحرين از لحاظ فيزيک با ايران برابري مي‌کنند و در اين شرايط که تيم‌ها از لحاظ فيزيکي با هم برابر هستند تيم رقيب مي‌تواند مشکل‌ساز باشد. ضمن اينکه اگر بخواهيم از بعد ديگر به اين گروه نگاه کنيم مقابل امارات و بحرين نيز همواره از لحاظ روحي و رواني دچار مشکل شده‌ايم. با اين حال باز هم تأکيد مي‌کنم که گروه ما در جام ملت‌هاي آسيا نمي‌تواند براي‌مان دردسرآفرين باشد اگر تدارک خوبي داشته باشيم حتي مي‌توان به عنوان تيم صدرنشين صعود کرد در غير اينصورت به طور حتم به مشکل خواهيم خورد.
مربي عربستان معتقد است تيم ايران در دور گروهي جام ملت‌هاي آسيا حذف خواهد شد.
قرعه‌کشي رقابت‌هاي فوتبال جام ملت‌هاي آسيا امروز برگزار شد و تيم ملي ايران در گروه 3 با تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين هم گروه شد.
“خليل الزاياني” مربي عربستان در واکنش به قرعه اين کشور در جام ملت‌هاي آسيا گفت: عربستان در گروه متعادلي قرار گرفته است، البته بايد از کره‌شمالي ترسيد. اين تيم، تيم خطرناکي است و شانس زيادي براي صعود دارد. البته ازبکستان و چين نيز تيم‌هاي خوب ديگري هستند که همگي مدعي صعود از گروه محسوب مي‌شوند.
الزاياني درباره گروه 3 جام ملت‌هاي آسيا که در آن ايران قرار دارد، گفت: فوتبال ايران ديگر مانند گذشته قدرتمند نيست. نتايج اخير تيم‌هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسيا اين موضوع را به خوبي نشان مي‌دهد. حضور سه تيم عربي در کنار ايران باعث شده است که اين گروه پيچيدگي‌هاي زيادي داشته باشد. با اين وجود من فکر مي‌کنم امارات و بحرين از اين گروه به مرحله بعد صعود کنند و ايران نتواند جواز صعود به مرحله بعد را کسب کند.

مطلب پیشنهادی

جنگل برای کیست؟

جنگل برای کیست تحقیق و داستانی درباره جنگل و اهمیت حیاتی آن برای ما و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *