راه های انتقال بیماری

تحقیق و مقاله راه های انتقال بیماری

عمومی‌ترین راه انتقال بیماری‌ها هواست. هنگام سرفه، عطسه و بازدم، قطره‌های بسیار ریز را در هوا پخش می‌کنید. بعضی از بیماری‌ها مانند سرما‌خوردگی، آنفولانزا و آبله مرغان از این راه به افراد دیگر منتقل می‌شوند.
پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه یا عطسه، از پخش شدن میکروب‌ها جلوگیری می‌کند. عطسه میکروب‌ها را تا فاصله سه متری پرتاب می‌کند.
بعضی از حیوانات خانگی بیماری‌ها را منتقل می‌کنند. همیشه پس از دست زدن به آنها دست‌هایتان را بشویید. آنها را نبوسید و اجازه ندهید که صورت شما را لیس بزنند

وسایل شخصی

بعضی از عفونت‌های پوستی مانند تبخال یا زگیل در اثر تماس بدن با محل عفونت از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود.
سعی کنید و از وسیله‌های شخصی افرادی که عفونت پوستی دارند، مانند حوله، ظرف‌های نشسته، چاقو، چنگال و قاشق استفاده نکنید.
پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه یا عطسه، از پخش شدن میکروب‌ها جلوگیری می‌کند

غذا

اگر از مواد غذایی خوب مراقبت نکنید، میکروب‌ها آنها را فاسد می‌کنند و باعث بیماری می‌شوند. اگر موادی مانند گوشت و شیر را به مدت زیادی نگه دارید، باکتری‌ها روی ‌آنها رشد می‌کنند.
* غذاهای تازه باید همیشه قبل از پختن و خوردن شسته شوند.
* اگر غذاها را در جای سرد نگهداری کنید، مدت بیشتری می‌مانند.
* با پوشاندن غذاها می‌توانید آنها را از مگس‌ها، که با خودشان باکتری‌ها را منتقل می‌کنند، محافظت کنید.

شست و شوی دست‌ها

همیشه بعد از رفتن به توالت و قبل از خوردن یا دست زدن به غذا دست‌هایتان را بشویید. دست‌های آلوده میکروب‌ها را به غذا منتقل می‌کنند و باعث دل درد می‌شوند.
بعضی از حیوانات خانگی بیماری‌ها را منتقل می‌کنند. همیشه پس از دست زدن به آنها دست‌هایتان را بشویید. آنها را نبوسید و اجازه ندهید که صورت شما را لیس بزنند.
در منطقه‌هایی که مردم از آب رودخانه یا جویبار برای شست‌وشو، خوردن و پختن غذا استفاده می‌کنند بیماری‌ها را هم از راه آب انتقال می‌دهند

شپش

شپش‌ها موجودات بسیار ریزی هستند که روی مو زندگی می‌کنند و باعث خارش سر می‌شوند. شپش‌ها و تخم‌‌ آنها از موی‌های سر افراد به کسان دیگر منتقل می‌شوند.
اگر موهایتان بلند است در مدرسه آنها را پشت سرتان ببندید و از شانه و برس دیگران استفاده نکنید.
خاک هم بعضی از بیماری‌هایی را که از مدفوع سگ‌ها و گربه‌ها ایجاد می‌شود، منتقل می‌کند. همیشه پس از بازی در پارک یا باغچه دست‌هایتان را به دقت بشویید.
اگر از مواد غذایی خوب مراقبت نکنید، میکروب‌ها آنها را فاسد می‌کنند و باعث بیماری می‌شوند

آب‌های آلوده

آب هم می‌تواند بیماری‌ها را منتقل کند. در منطقه‌هایی که مردم از آب رودخانه یا جویبار برای شست‌وشو، خوردن و پختن غذا استفاده می‌کنند بیماری‌ها را هم از راه آب انتقال می‌دهند.
بسیاری از بیماری‌ها از راه آب‌های آلوده به دیگران منتقل می‌شود.

صفحه خانگیدوستان عزیری که بیشتر با اینترنت سرو کار دارند کافی نت داران و کاربران اینترنت، سایت لینک نما (http://linknama.ir) طراحی شده برای دسترسی سریع به لینک سایت های کاربردی که در طی روز چندین و چند بار مورد نیاز هستند، در این سایت برای سهولت در دسترسی سریعتر و بازدهی بالاتر صفحه خانگی مرورگرها قرار گرفته که به طبع سرعت ما رو زیاد می کنه و از اتلاف وقت و تایپ های مکرر اعصاب خورد کن ما رو بی نیاز می کنه فقط کافیه این صفحه رو به عنوان صفحه خانگی مرورگرهاتون قرار بدید و خلاص…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.